PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Warszawa

Kultura

Sukces Katarzyny Lassak w konkursie "Pamiętajmy o Osieckiej"

Wtorek, 30 września 2014 r.
Autor: Jerzy Z. Kosiuczenko

Sukces Katarzyny Lassak w konkursie "Pamiętajmy o Osieckiej"Na tegoroczny XVII Ogólnopolski Konkurs Wokalny „Pamiętajmy o Osieckiej” zorganizowany przez Fundację im. Agnieszki Osieckiej – Okularnicy z głosiło się 200 osób z całej Polski. Dwa pierwsze etapy Festiwalu i Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej” zostały przeprowadzone w Sopocie, natomiast etap trzeci odbył się w Warszawie. Pośród finalistów znaleźli się zarówno wokaliści jak i aktorzy. Z tego grona, na etapie sopockim konkursu na interpretację piosenek Agnieszki Osieckiej, wybrano 10 osób. Wśród nich znalazła się najmłodsza finalistka 18 letnia Katarzyna Lassak z Zakopanego.


W Sopocie koncerty konkursowe prowadziła Magdalena Smalara razem z kierownikiem muzycznym Konkursu Jerzym Satanowskim. Jurorami sopockiego konkursu byli: Ewa Wiśniewska(aktorka), Teresa Budzisz – Krzyżanowska (aktorka), Piotr Kruszczyński (reżyser), Barbara Marcinik (dziennikarka) oraz Łukasz Rudziński (dziennikarz).

Jedną z dwóch równorzędnych drugich nagród zdobyła Katarzyna Lassak, według uzasadnienia werdyktu Jury „góralka całą duszą”, która potwierdziła tę opinię wykonaniem dwóch utworów Agnieszki Osieckiej: „Szukam wiatru w polu” i „Jarzębino, jarzębino”.

Etap trzeci Festiwalu odbył się w Warszawie. Składał się z Konkursu, który został rozstrzygnięty w trakcie Koncertu Finałowego. Koncert ten był przeprowadzony i transmitowany przez Program III Polskiego Radia ze studia Muzycznego PR im. Agnieszki Osieckiej (28.09.2014 r.).

Jury w składzie: Zygmunt Konieczny, Lora Szafran, Agnieszka Obszańska, Monika Strzępka i  Wiktor Zborowski wybierało swoich faworytów spośród 10 finalistów.

W utworach Poetki wystąpili: Jakub Blokesz, Marta Chyczewska, Ewa Jakubowicz, Piotr Kosewski, Katarzyna Lassak śpiewająca i grająca na skrzypcach, Irena Melcer, Martyna Sojka, Mateusz Weber, Agata Zakrzewska i Dorota Zygadło. Akompaniował zespół muzyczny pod kierownictwem Jakuba Lubowicza.

Koncert Finalistów, ogłoszenie werdyktu Jury i wręczenie nagród odbyło się  podczas Koncertu Galowego w obecności córki Poetki Agaty Pasent w Teatrze Palladium (29.09.2014 r.). Po ogłoszeniu werdyktu Jury nagrody laureatom wręczał wieloletni przyjaciel Agnieszki Osieckiej, wybitny kompozytor Zygmunt Konieczny: Laureatką I. Nagrody została Katarzyna Lassak, II. Nagrodę zdobył Jakub Blokesz, III. Nagrodę uzyskała Agata Zakrzeska.

Zdobywczyni I. Nagrody Katarzyna Lassak mieszka w Zakopanem. Jest absolwentką Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej w Zakopanem w klasie skrzypiec mgr Janusza Miryńskiego i fortepianu mgr Elżbiety Cukier. Obecnie uczy się w maturalnej klasie LO w Zakopanem oraz VI klasie PSM II stopnia w Nowym Targu, w klasie skrzypiec dr Ilony Nieciąg.

Kasia jest góralką i pochodzi z rodziny o wielopokoleniowych tradycjach muzycznych. Gra na skrzypcach, fortepianie, instrumentach ludowych i śpiewa po góralsku. Pasjonuje ją poezja śpiewana, jazz, muzyka ludowa i klasyczna. Pisze własne teksty i kompozycje, które gra i śpiewa. Już w wieku 14 lat zaczęła koncertować z Tatrzańską Orkiestrą Klimatyczną, będąc tam najmłodszą skrzypaczką.

Kasia Lassak jest ponadto laureatką wielu konkursów muzycznych m.in. Konkurs Talentów - Perseusz 2014, Talenty Małopolski. POSA Music Show.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletka PurpurosaBransoletka PurpurosaBransoletka Purpurosa Obw. - 19 cm. Materiały: Jadeit, Marmur (kula), Piryt, Onyks, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł
  • Poduszka brązowaPoduszka brązowaPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 38 na 38 cm.
    100 zł
  • Bransoletk​a "Moon"Bransoletk​a "Moon"Bransoletka z hematytów, masy perłowej, muszli szarej, asymetryczna. Obw. 19 cm.
    45 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.