PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Grudzień 2014 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Warszawa

Wiadomości

Angelika Chowaniec z Poronina ukończyła elitarną „Szkołę Orląt”

Poniedziałek, 1 grudnia 2014 r.
Autor: mjr Wiesław Świerkowski

Angelika Chowaniec z Poronina ukończyła elitarną „Szkołę Orląt”Angelika Chowaniec z Poronina, ukończyła Wyższą Szkołę Oficerską Sił Powietrznych w Dęblinie i 22 listopada na Pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie uzyskała Promocję Oficerską. Pani podporucznik z Poronina pod koniec grudnia rozpocznie pracę jako oficer operacyjny w prestiżowej jednostce podpoznańskich Krzesinach. „Ukończenie szkoły w Dęblinie wymagało od mnie determinacji. Podczas studiów lubiłam zajęcia ze skoków spadochronowych oraz zajęcia lotnicze, a także strzelanie z trzech typów broni. Problem początkowo sprawiała mi matematyka i fizyka” – wspominała Angelika Chowaniec.


Dodał, że podczas studiów poznała budowę samolotów. Podkreśliła, że nadal chce się uczyć, aby zdobyć uprawnienia tłumacza wojskowego. 

Obok absolwentki z Poronina, zaszczytu promowania na stopień podporucznika Wojska Polskiego dostąpiło 186 absolwentów w tym 19 pań. Na uroczystość do stolicy pojechała m.in. dumna rodzina Chowańców „Druciorzy” z Poronina.

„Radość całej rodziny jest nieopisana. Jesteśmy bardzo dumni i wzruszeni, że córka wytrwała w szkole, podołała wszystkim trudnościom i w końcu spełniła swoje marzenia” – mówili wzruszeni rodzice Angeliki, Zofia i Stanisław Chowańcowie.

Angelika Chowniec ma 26 lat. Uczęszczała do szkoły podstawowej i gimnazjum im. Legionów Polskich w Poroninie. Później ukończyła Liceum Plastyczne im. Antoniego Kenara w Zakopanem w klasie Meblarstwa Artystycznego.

„Jesteśmy niezwykle dumni z naszej siostry. To wydaje się wręcz niesamowite, że nasza Andzia ukończyła elitarną szkołę, i będzie służyła w Wojsku Polskim” – mówiła starsza siostra Pani podporucznik z Poronina, Katarzyna Bafia. Dodała, że Andżelika zawsze wyróżniała się wśród rodzeństwa, a ma cztery siostry i jednego brata.

„Już w czasie wyboru szkoły średniej Andzia, zdecydowała się rozwijać swoje zdolności plastyczne w zakopiańskim „Kenarze”, dowodząc swojej indywidualności. Później wielkim zaskoczeniem dla nas było, kiedy zrezygnowała z artystycznego życia, i zdecydowała się na szkołę wojskową” – wspominała siostra Andżeliki.

Uroczystego aktu promocji absolwentów dokonał Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego generał Mieczysław Gocuł.
 
Rektor „Szkoły Orląt” gen. bryg. pil. dr hab. Jan Rajchel, zwracając się do promowanych podkreślił, że „ta uroczystość jest początkiem kariery zawodowej oficera Wojska Polskiego, studia w Uczelni Wojskowej dały absolwentom wiedzę i niezbędny w życiu hart ducha, które pozwolą zmierzyć się z trudnościami, jakie napotkają  na swojej drodze zawodowej. To od zaangażowania, zdolności, umiejętności oraz chęci podnoszenia kwalifikacji zależeć będzie przyszłość Wojska Polskiego oraz bezpieczeństwa kraju” - mówił.

Uroczystość zakończyła gorąco oklaskiwana przez zebranych defilada nowo promowanych oficerów oraz pododdziałów uczestniczących w uroczystości.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska IXSpinka góralska IXMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł
  • Torebka filcowa XVITorebka filcowa XVITorebka filcowa z ludowym motywem. Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki. Szerokość ok. 25 cm Wysokość ok. 30 cm Wysokość z rączkami ok. 94 cm Materiał: Filc...
    70 zł
  • „Portki”„Portki”Płyta DVD zawiera spektakl „Portki” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 47 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.