PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Witów

Wiadomości

Polacy do boju! V Gra Kościuszki Obwodu Tatrzańskiego ZHR

Czwartek, 11 czerwca 2015 r.
Autor: pwd. Wisz Orłowski HO

Polacy do boju! V Gra Kościuszki Obwodu Tatrzańskiego ZHRTo już 5 raz, kiedy harcerki i harcerze z Obwodu Tatrzańskiego ZHR postanowili podsumować rok harcerski za pomocą gry terenowej. Nowością było jednak to, że w tym roku poza skautami z Zakopanego w grze wzięły również udział drużyny z Barcic k. Nowego Sącza oraz ze Skawiny. W dniach 5-7 czerwca 2015 r, w tej tradycyjnej grze orgaznizowanej przez 3 Zakopiańską Drużyną Harcerzy „Górska Ostoja” im. Tadeusza Kościuszki z drużynowym Szymonem Pietrzykiem HO na czele, wzięło w tym roku udział około 100 osób.


Na zupełnie dotąd nie wykorzystywanych terenach polan w okolicach Witowa, zmierzyli się oni z wieloma zadaniami z technik harcerskich, Musieli się również wykazać sprytem, zaradnością,  hartem ducha i ciała.

Warte podkreślenia jest, że gra powoli zaczyna nabierać rangi wojewódzkiej, a poziom rywalizacji staje się coraz wyższy. Jednocześnie, w czasach powszechnego zapomnienia i odchodzenia od tradycji, gra w przystępny, ciekawy i wciągający sposób uczy i przypomina historię Polski z czasów Insurekcji Kościuszkowskiej, pokazując młodym ludziom bohaterów narodowych, przywołując patriotyczne postawy i pomagając odnaleźć swoje autorytety.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Korale folkowe IIKorale folkowe IIKorale folkowe wykonane z tybetu i żółtej włóczki. Zapinane na haczyk. Długość całości 72 cm.
    70 zł
  • Wisiorek "Ogródek 1"Wisiorek "Ogródek 1"Z sukna i cekin. Wykonany ręcznie. Wymiary zawieszki 5,5/ 3,5 cm. Obwód 70 cm.
    30 zł
  • Falkon szklany IIFalkon szklany IIFalkon szklany w postaci cylindra z lekko wklęsłymi ścianami, z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 35 cm, średnica 14 cm.
    130 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.