PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Witów

Zaproszenia

X Tatrzańskie Wici - „Witowiańsko Watra”

Niedziela, 31 lipca 2011 r.
Autor: AKS

X Tatrzańskie Wici - „Witowiańsko Watra”31 lipca w ramach X Tatrzańskich Wici w Witowie odbędzie się „Witowiańsko Watra”.


"Witowiańsko Watra” to impreza plenerowa o charakterze kulturalnym, organizowana przez oddział Związku Podhalan w Witowie wraz z Gminą Kościelisko. Od kilku lat współorganizatorem jest także Ochotnicza Straż Pożarna w Witowie wraz Tatrzańską Agencją Rozwoju, Promocji i Kultury. Witowiańska Watra stała się jedną z imprez Tatrzańskich Wici. Od 2006 roku uczestnicy rozpoczynają od góralskiej mszy świętej odpustowej na Płazówce – w urokliwym zakątku Witowa, gdzie mieści się najstarszy w Gminie Kościelisko kościółek – Kaplica Św. Anny wybudowana w 1891 roku. Po Mszy świętej zespoły i organizatorzy wraz z banderią konną przejeżdżają wozami przez Witów. Następnie na placu za remizą OSP Witów rozpoczynają się występy zespołów ludowych, a następnie rozpalana jest Watra. W Witowie zawsze występują „Mali Witowianie” – szkolny zespół góralski i Parafialna Orkiestra Dęta, a ponadto co roku prezentują się zespoły z innych regionów Polski. W poprzednich latach występowali m.in. „Limanowianie”, „Rzepioki” spod Tarnowa, „Grojcowianie” i „Gronie” z okolic Żywca i wiele innych. Zawsze są tu obecni Słowacy z rejonu Tvardoszyna – to efekt współpracy Gminy Kościelisko z miastem Tvardoszyn. Często na scenie pokazywane są występy kabaretowe. No i oczywiście bardzo ważne są Mistrzostwa Świata w jedzeniu bundzu (sera owczego) – należy zjeść 25 dkg w jak najkrótszym czasie. Rekord świata należy do Stanisława Staszla z Witowa i wynosi 1 min.7 sek. Widzowie mogą również wystartować w wielu konkursach regionalnych, np. cięciu drzewa, układaniu kopy siana. Dla mieszkańców i gości jest loteria z cennymi nagrodami, regionalne stoły, grill i wiele innych atrakcji. A wieczorem zabawa w remizie z dobrym zespołem muzycznym.


XI Witowiańsko Watra – 31.07.2011 r.

Organizator: Związek Podhalan Oddział Witów

Współorganizatorzy:

Ochotnicza Straż Pożarna Witów,

Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko,

Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury

 

Program:

11.00 Msza św. w kościele parafialnym w Witowie

12.30 przejazd zespołów z muzyką przez Witów

14.00 początek XI Witowiańskiej Watry na placu przy remizie OSP – przywitanie

14.10 występ zespołu Mali Miętusianie z Cichego

14.40 koncert Parafialnej Orkiestry Dętej z Witowa

15.00 rozpalenie XI Witowiańskiej Watry i powitanie gości, kapela Witowianie

15.30 występ zespołu Mali Witowianie

16.00 występ grupy Witowianki

16.20 występ grupy teatralnej Związku Podhalan z Witowa

16.40 Mistrzostwa świata w jedzeniu bundzu

17.00 występ zespołu Oravan ze Słowacji

17.30 konkurs regionalny

17.40 występ zespołu Tradycja z Okleśnej

18.10 występ zespołu rockowego The Mymłons

20.30 zabawa z młodzieżowym zespołem Zbóje w remizie OSP w Witowie

 

a w czasie występów:

- stół regionalny;

- pieczenie kiełbasy i grillowanie

- loteria z nagrodami

 

Sponsor główny:

PSS „Społem” Zakopane

Zobacz w naszym sklepie:
  • Portfel IIIPortfel IIIPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z białej podszewki.   Szerokość ok. 12 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Biały, czarny
    35 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Poduszka brązowaPoduszka brązowaPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 38 na 38 cm.
    100 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.