PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Witów

Zaproszenia

X Tatrzańskie Wici - „Witowiańsko Watra”

Niedziela, 31 lipca 2011 r.
Autor: AKS

X Tatrzańskie Wici - „Witowiańsko Watra”31 lipca w ramach X Tatrzańskich Wici w Witowie odbędzie się „Witowiańsko Watra”.


"Witowiańsko Watra” to impreza plenerowa o charakterze kulturalnym, organizowana przez oddział Związku Podhalan w Witowie wraz z Gminą Kościelisko. Od kilku lat współorganizatorem jest także Ochotnicza Straż Pożarna w Witowie wraz Tatrzańską Agencją Rozwoju, Promocji i Kultury. Witowiańska Watra stała się jedną z imprez Tatrzańskich Wici. Od 2006 roku uczestnicy rozpoczynają od góralskiej mszy świętej odpustowej na Płazówce – w urokliwym zakątku Witowa, gdzie mieści się najstarszy w Gminie Kościelisko kościółek – Kaplica Św. Anny wybudowana w 1891 roku. Po Mszy świętej zespoły i organizatorzy wraz z banderią konną przejeżdżają wozami przez Witów. Następnie na placu za remizą OSP Witów rozpoczynają się występy zespołów ludowych, a następnie rozpalana jest Watra. W Witowie zawsze występują „Mali Witowianie” – szkolny zespół góralski i Parafialna Orkiestra Dęta, a ponadto co roku prezentują się zespoły z innych regionów Polski. W poprzednich latach występowali m.in. „Limanowianie”, „Rzepioki” spod Tarnowa, „Grojcowianie” i „Gronie” z okolic Żywca i wiele innych. Zawsze są tu obecni Słowacy z rejonu Tvardoszyna – to efekt współpracy Gminy Kościelisko z miastem Tvardoszyn. Często na scenie pokazywane są występy kabaretowe. No i oczywiście bardzo ważne są Mistrzostwa Świata w jedzeniu bundzu (sera owczego) – należy zjeść 25 dkg w jak najkrótszym czasie. Rekord świata należy do Stanisława Staszla z Witowa i wynosi 1 min.7 sek. Widzowie mogą również wystartować w wielu konkursach regionalnych, np. cięciu drzewa, układaniu kopy siana. Dla mieszkańców i gości jest loteria z cennymi nagrodami, regionalne stoły, grill i wiele innych atrakcji. A wieczorem zabawa w remizie z dobrym zespołem muzycznym.


XI Witowiańsko Watra – 31.07.2011 r.

Organizator: Związek Podhalan Oddział Witów

Współorganizatorzy:

Ochotnicza Straż Pożarna Witów,

Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko,

Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury

 

Program:

11.00 Msza św. w kościele parafialnym w Witowie

12.30 przejazd zespołów z muzyką przez Witów

14.00 początek XI Witowiańskiej Watry na placu przy remizie OSP – przywitanie

14.10 występ zespołu Mali Miętusianie z Cichego

14.40 koncert Parafialnej Orkiestry Dętej z Witowa

15.00 rozpalenie XI Witowiańskiej Watry i powitanie gości, kapela Witowianie

15.30 występ zespołu Mali Witowianie

16.00 występ grupy Witowianki

16.20 występ grupy teatralnej Związku Podhalan z Witowa

16.40 Mistrzostwa świata w jedzeniu bundzu

17.00 występ zespołu Oravan ze Słowacji

17.30 konkurs regionalny

17.40 występ zespołu Tradycja z Okleśnej

18.10 występ zespołu rockowego The Mymłons

20.30 zabawa z młodzieżowym zespołem Zbóje w remizie OSP w Witowie

 

a w czasie występów:

- stół regionalny;

- pieczenie kiełbasy i grillowanie

- loteria z nagrodami

 

Sponsor główny:

PSS „Społem” Zakopane

Zobacz w naszym sklepie:
  • KamizelkaKamizelkaKamizelka dla małego dziecka (4-5 letnie) z cienkiego sukna, z haftowanymi motywami ludowymi, w kolorze kremowym. Długość ok. 33 cm. Szerokość ok. 31 cm.
    80 zł
  • Torebka filcowa XIITorebka filcowa XIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z różowej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok. 35...
    160 zł
  • Okładka na zeszyt IVOkładka na zeszyt IVLudowe okładka na zeszyt (A5) z czarnego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.