PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Maj 2013 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Góry

Czyste Tatry 2013 – dołącz do akcji!

Sobota, 11 maja 2013 r.
Autor: Stowarzyszenie Czysta Polska

Czyste Tatry 2013 – dołącz do akcji!Dużymi krokami zbliża się druga edycja akcji „Czyste Tatry”. 6 lipca wyruszymy na szlaki, by pokazać, jak nie śmiecić i zostawić czyste góry. Dołącz do akcji! Zarejestruj się jako wolontariusz na www.czystetatry.pl!


Rocznie Tatrzański Park Narodowy odwiedza ok. 3 mln turystów. Niestety idzie za tym masowe zaśmiecanie szlaków. Codziennie z terenu Tatrzańskiego Parku Narodowego wywożone są śmieci. Jednak nie wpływa to na zachowanie niektórych turystów – nadal wielu z nich pozostawia po sobie śmieci: pety, papiery, resztki,jedzenia, plastikowe butelki, puszki, etc. Czy wiecie, że w
pozostawionej na szlaku plastikowej butelce butelce giną małe zwierzęta – owady i ssaki? Nie wspominając już o tym, ile taka butelka się rozkłada… Papiery po kanapkach i resztki jedzenia zwabiają niedźwiedzie i lisy, przyczyniając się do procesu synantropizacji: drapieżniki zatracają
swoją dzikość, poszukując pożywienia w pobliżu siedzib ludzkich, grzebiąc w śmietnikach… Nie czekajmy, aż firma sprzątająca lub wolontariusze Tatrzańskiego Parku Narodowego pozbierają śmieci, które widzimy na szlakach – zabierzmy swoje śmieci z sobą, a także te, które być może zobaczymy na szlaku! Zadbajmy o Czyste Tatry!

Finał akcji „Czyste Tatry 2013” odbędzie się 6 lipca. Tego dnia wolontariusze podzieleni na szlaki wyruszą sprzątać Tatry. Akcja będzie miała też akcent międzynarodowy, gdyż włączą się do niej wolontariusze słowaccy. Celem wydarzenia nie jest jednorazowa akcja sprzątania. Chcemy pokazać, jak nie śmiecić, zwrócić uwagę, że śmiecenie to „obciach”. Na szlaki wyruszymy
wcześnie rano. O godzinie 14 przekażemy sobie pozdrowienia z tatrzańskich szczytów. Śmieci zniesiemy z gór i pozostawimy w wyznaczonych miejscach. To nie wszystko. Na Dolnej Równi Krupowej w Zakopanem stanie Base Camp. Planujemy tam wiele atrakcji. Szczegóły wkrótce!

Czy wiecie, że ambasadorami akcji zostały takie znane postacie, jak m.in. Robert Makłowicz, Sebastian Karpiel Bułecka, Marcin Daniec, Włodzimierz Szaranowicz, Piotr Cyrwus, Grażyna Torbicka? Wszyscy popierają ideę „Czystych Tatr”. Wkrótce ambasadorów akcji będziecie mogli zobaczyć w cyklu reportaży emitowanym w TVP2! Cykl poprowadzą Anna Popek - dziennikarka i prezenterka, która od początku wspiera akcję, oraz Rafał Sonik – przedsiębiorca, sportowiec, którego sukcesy w Rajdzie Dakar śledziło z pewnością wielu z Was! Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Czysta Polska. W akcję zaangażowany jest Tatrzański Park Narodowy, który wspiera przedsięwzięcie logistycznie i organizacyjnie. Nad bezpieczeństwem uczestników akcji czuwać będą ratownicy TOPR. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Marek Sowa – Marszałek Województwa Małopolskiego, Janusz Majcher – Burmistrz Zakopanego.

Zapraszamy do udziału w akcji! Aby dołączyć, poznaj szczegóły i zarejestruj się na www.czystetatry.pl!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży IVAniołek duży IVAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Ludowe etui na telefon IILudowe etui na telefon IILudowe etui z szarego filcu, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. telefonu komórkowego. Wymiary: szerokość 9 cm, długość 14,5 cm
    25 zł
  • Aniołek średni IVAniołek średni IVAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.