PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Sierpień 2017 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Góry

13. Spotkania z Filmem Górskim

Środa, 30 sierpnia 2017 r.
Autor: Agnieszka Szymaszek

13. Spotkania z Filmem GórskimBurmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula oraz Stowarzyszenie Spotkania z Filmem Górskim zapraszają na 13. Spotkania z Filmem Górskim. 13-ta edycja to spotkania z wybitnymi wspinaczami, alpinistami, himalaistami, ratownikami TOPR, lekarzami, filmowcami i autorami książek. A wszystko w nowym miejscu! Będzie to base camp na Górnej Równi Krupowej z widokiem na Giewont! Tegoroczne Spotkania to również zawody boulderowe, Akademia Górska z PZU – nawigacja, ferraty, wspinaczka, nauka pierwszej pomocy i wycieczki w Tatrach. To także miejsce do refleksji nad górami jako przestrzenią działań ratowniczych, naukowych i edukacyjnych. Będą z nami m.in.: Andrzej Bargiel, Marek Kamiński, Krzysztof Starnawski, Kacper Tekieli, Piotr Pustelnik, Janusz Majer, Darek Załuski, Janusz Gołąb, Krzysztof Wielicki, Szymon Styrczula-Maśniak, Anna Figura, Kinga Ociepka-Grzegulska, Natalia Tomasiak, Łukasz Kocewiak, Tomasz Nodzyński, Ewa Wachowicz, Gerlinde Kalterbrunner, Leo Houlding, Joanna Croston, Marek Holeček, Peter Hámor, Michał Sabovcik, i wielu innych znakomitych gości!


Zapraszamy na premiery filmów dokumentalnych. Będziecie mogli m.in. wybrać się do Indii, by poznać prawdę o najbardziej czczonej a zarazem zbezczeszczonej rzece – Gangesie. Dowiecie się, dlaczego doszło do zniszczenia świętego drzewa ludu Haida, poznacie historię lekarzy pracujących w górach, topniejących lodowców, niewolnictwa dzieci w Nepalu, sportowego wspinania w różnych zakątkach świata, zdobywania Korony Himalajów, osobistych zmagań w czasie powrotów w góry po wypadkach, czy nauki obserwacji zwierząt w górach. W kinie Giewont odbędą się też projekcje niezwykłych filmów archiwalnych – filmów na szczycie! W miasteczku na Górnej Równi Krupowej czekają Was kiermasze, pokazy slackline i highline oraz wiele innych atrakcji. Jak zawsze piękna oprawa artystyczna festiwalu to plakaty autorstwa Krzysztofa Kokoryna i statuetki przyznawane w międzynarodowym konkursie filmowym autorstwa Marcina Rząsy.

Zobacz w naszym sklepie:

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.