PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

X Wielka Majówka Tatrzańska

Czwartek, 6 maja 2010 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaW dniach 1-3 maja w Zakopanem na Placu pod Gubałówką odbyła się Jubileuszowa X Wielka Majówka Tatrzańska zorganizowana przez Tatrzańską Agencję Rozwoju Promocji i Kultury. Tradycyjnie już długi majowy weekend pod Tatrami był okazją do wspaniałej, pełnej atrakcji zabawy. Podczas imprezy zaprezentowały się zespoły regionalne z Podhala, a także ze Słowacji, twórcy ludowi, cieśle i kowale. Majówce towarzyszył IX Ogólnopolski Festiwal Piosenki Górskiej i Folkowej, a po raz pierwszy także Tatrzański Przegląd Dziecięcych Zespołów Regionalnych.


Z okazji Dnia Strażaka przygotowano pokaz ratownictwa. Pod Gubałówką zaprezentowali się także uczestnicy IX Tatrzańskiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych. W ramach II Weekendu Słowackiego nasi sąsiedzi z drugiej strony Tatr prezentowali swoje atrakcje turystyczne. Duże zainteresowanie wzbudziły przygotowane także przez Słowaków pokazy sokolników.
Wszystkich atrakcji minionego weekendu nie sposób wymienić. Mimo kapryśnej pogody na Placu pod Gubałówką publiczność dopisała, a występy, pokazy i konkursy wypełniały czas od rana do późnego wieczora.
Zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć z X Wielkiej Majówki Tatrzańskiej.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XVITorebka filcowa XVITorebka filcowa z ludowym motywem. Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki. Szerokość ok. 25 cm Wysokość ok. 30 cm Wysokość z rączkami ok. 94 cm Materiał: Filc...
    70 zł
  • Obraz olejny Folk IObraz olejny Folk IObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    350 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XMagnes Folk na lodówkę XMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.