PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

"Sacrum-Przestrzeń-Objawienie" w Zakopiańskim Centrum Edukacji

Poniedziałek, 21 czerwca 2010 r.
Autor: Adam Kitkowski

"Sacrum-Przestrzeń-Objawienie" w Zakopiańskim Centrum Edukacji15 czerwca 2010r. w Zakopiańskim Centrum Edukacji im H. Modrzejewskiej otwarto wystawę "Sacrum-Przestrzeń-Objawienie" dwóch młodych artystów - rzeźbiarza Wojciecha Łacka i grafika Wojciech Batko. Wernisaż, zorganizowany przez ZCE i Stowarzyszenie TKN, zgromadził miłośników sztuki współczesnej z całej Polski.


Uroczystego otwarcia wystawy dokonał dyrektor ZCE Adam Kitkowski wspólnie z wicestarostą tatrzańskim Andrzejem Skupniem i wicedyrektorem Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara - Markiem Królem. Wieczór uświetnili koncertem młodzi muzycy z zespołu "Szafa grająca na żywo" w składzie: Wojtek Latocha - śpiew, Zbyszek Blajerski - gitara basowa, Łukasz Zachara - gitara. Zespół pochodzi z Krakowa. Gościnnie na perkusji grał zakopiańczyk Staszek Drąg.
Obaj artyści wcześniej prezentowali swoje prace w Krakowie, Zawierciu i Pińczowie. Po ekspozycji dzieł w Zakopanem będą je wystawiać jesienią w Nowym Targu. Wystawa "Sacrum-Przestrzeń-Objawienie" będzie czynna do końca lipca bieżącego roku codziennie w godzinach 9.00- 19.00.
Wojciech Łacek pochodzi z Poronina, ukończył PLSP im. A. Kenara w Zakopanem, a następnie studiował na ASP w Krakowie w klasie prof. Józefa Murzyna. Natomiast Wojciech Batko pochodzi z Krakowa. Ukończył liceum plastyczne w Wiśniczu, następnie studia na ASP w Krakowie w klasie prof. Jerzego Nowakowskiego.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XTorebka filcowa XTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Saszetka ISaszetka ISaszetka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z brązowej podszewki.   Szerokość ok. 22 cm. Wysokość ok. 18 cm Materiał: Filc...
    50 zł
  • Okładka na zeszyt IIOkładka na zeszyt IILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.