PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

"Jeden koncert - dwa brzmienia" z okazji 70. rocznicy śmierci Kazimierza Przerwy-Tetmajera

Wtorek, 10 sierpnia 2010 r.
Autor: Adam Kitkowski

fot. Monika SzyndlerW ramach cyklu "Letnie koncerty w Zakopanem" edycja XI w piątek, 6 sierpnia wystąpiły dwie orkiestry z Wielkiej Brytanii. Jest wielką przyjemnością słuchać młodzieżowego składu symfonicznego (52 osoby) w ambitnym repertuarze. Tak było w wypadku North Somerset Sinfonia pod batutą Marka Gateshilla.


Orkiestra wykonała symfonie H - moll, tzw. "bohaterską" Aleksandra Borodina. Publiczność doceniła gromkimi brawami ten muzyczny popis i orkiestra na bis zaprezentowała kilka utworów "meksykańskich", np. Tico Tico.
W drugiej części koncertu w kościele św. Krzyża wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta - North West Youth Wind Sinfonia. Orkiestrę poprowadził Philip Scott, dyrygent, który byl już w Zakopanem z innym zespołem w 2003r. Mogliśmy usłyszeć dobre wykonanie utworów współczesnych kompozytorów angielskich - Malcolma Binney'a, Kennetha Hesketh'a i Nigela Hessa, który jest mieszkańcem właśnie Hrabstwa Somerset.
Warto podkreslić, że na koncert prezybyło wiele osób, często o dobrym 'wyrobieniu" muzycznym (ciekawa dyskusja z muzykami po koncercie!) i warto podkreślić, mimo że koncert trwał 2 godziny, większość słuchaczy liczyła jeszcze na bisy!
Koncert zorganizowali: Stowarzyszenie Tatrzański Klub Niezależnych i Biuro Turystyczne "Willa pod Słońcem", przy partnerstwie UM Zakopanego i TARPiK -u.
Patronat medialny sprawował Podhalański Serwis Informacyjny WATRA.

Zapraszamy na koncerty 17 i 20 sierpnia, a już w najbliższy czwartek (12 sierpnia o godz.18.00) zapraszamy na imprezę towarzyszącą obchodom 70. rocznicy śmierci Kazimierza Przerwy-Tetmajera, tj. na wykład prof. Bolesława Farona "Tetmajer a Tatry", który odbędzie się w miejskiej bibliotece w Zakopanem. Wykład uświetni występ Kapeli Obrochtów.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XIVTorebka filcowa XIVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Wisiorek "Ogródek 5"Wisiorek "Ogródek 5"Wisiorek, z sukna i cekin. Średnica zawieszki 3 cm. Obw. 70 cm
    30 zł
  • Naszyjnik "Karmelki"Naszyjnik "Karmelki"Naszyjnik dla dziewczynek ze nieregularnego kwarcu różowego oraz koralików vintage - Lampwork / szklane ozdobne. Obwód 46 cm. 
    50 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.