PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Zakończył się X Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Organowy

Wtorek, 17 sierpnia 2010 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaW Zakopanem zakończył się X Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Organowy. Muzyka organowa, często wzbogacona także akompaniamentem innych ciekawych instrumentów oraz śpiewem, rozbrzmiewała pod Tatrami od początku wakacji i cieszyła sie bardzo dużym zainteresowaniem. W sumie odbyło się 15 koncertów. Festiwalowych artystów oraz publiczność gościły kościoły Najświętszej Rodziny, Św. Krzyża, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, oraz Centrum Formacyjno-Szkoleniowe „Księżówka”. Organizatorem festiwalu było Biuro Promocji Zakopanego, a dyrektorem artystycznym Witold Zalewski - organista Królewskiej Katedry na Wawelu. Koncerty prowadzili: Ewa Czamańska i Andrzej Guziak.


Na zakończenie cyklu koncertów w Sanktuarium na Krzeptówkach wystąpił Bogdan Narloch – organy (Koszalin) oraz Krakowskie Trio Stroikowe w składzie: Marek Mleczko – obój, Roman Widaszek – klarnet, Paweł Solecki – fagot.

Bardzo ciekawy był także jeden z ostatnich koncertów, zorganizowany przy pomocy Japan Foundation. W kościele Św. Krzyża wystąpiło Mari Kodama Trio. Organistce Mari Kodama towarzyszyli muzycy grający na tradycyjnych japońskich instrumentach: Toshiko Suda – koto i Yoichi Iwahashi – shakuhachi.

Pierwsza edycja Festiwalu Organowego odbyła się w 2001 roku, dla upamiętnienia stulecia Krzyża na Giewoncie. W związku z szerokim zainteresowaniem, festiwal ten zaczął odbywać się co roku i stał się jedną ze stałych imprez kulturalnych w Zakopanem w sezonie letnim. W Międzynarodowym Festiwalu Organowym biorą udział najwybitniejsi muzycy zarówno z kraju jak i z zagranicy. Tegoroczna edycja odbywała się pod patronatem medialnym Podhalańskiego Serwisu Informacyjnego „Watra”.

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Baby i Dezerterzy”„Baby i Dezerterzy”Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka działający...
    40 zł
  • Aniołek duży IVAniołek duży IVAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    16 zł
  • "Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć" - 40 stronnicowy album z fotografiami Grzegorza Gałązki i tekstem Ks. Władysława Mariana Zarębczana. Wydawnictwo MICHALINEUM. My, górale...
    40 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.