PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Muzyka na Szczytach - II Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej Zakopane 18 – 25 września 2010

Poniedziałek, 23 sierpnia 2010 r.
Autor: AKS

Muzyka na Szczytach - II Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej Zakopane 18 – 25 września 2010We wrześniu bieżącego roku nadarzy się niepowtarzalna okazja połączenia wypoczynku w uroczej górskiej scenerii Zakopanego z uczestnictwem w nowatorskim wydarzeniu kulturalnym, jakim jest druga już edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej Muzyka na Szczytach. Już dziś organizatorzy zapraszają na to wspaniałe wydarzenie, zwracają się także z apelem o wsparcie finansowe projektu "Zakopane reAnimacja", mającego ambicję stać się, obok innych wydarzeń, artystyczną wizytówką Polski i Zakopanego.


W programie koncertów festiwalowych znajdą się m.in. kompozycje Ignacego Feliksa Dobrzyńskiego, Juliusza Zarębskiego, Roberta Schumanna, Franza Schuberta, Maurice’go Ravela oraz utwory Romana Maciejewskiego. Wśród wykonawców pojawią się m.in.: Jonathan Plowright (Wielka Brytania), Ewa Maria Żuk (Meksyk), Olga Pasiecznik, Pablo Márquez (Argentyna) oraz Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus pod dyrekcją Agnieszki Duczmal.

Wydarzenia towarzyszące festiwalowi:
18.09.2010 - Gra miejska - Teren miasta Zakopane
18.09.2010 - Pokaz filmów górskich - Chata pod Klonem, ul. Za strugiem 35b
18.09.2010 - Koncert jazzowy - Chata pod Klonem, ul. Za strugiem 35b
19–25.09.2010 - Wystawa malarstwa - Dworzec Tatrzański, ul. Krupówki 12
19–25.09.2010 - Wystawa instrumentów muzycznych - Grand Hotel Stamary, ul. Kościuszki 19
20.09.2010 - Warsztaty „Artystyczna Euforia” - Grand Hotel Nosalowy Dwór, Ul. Balzera 21d
               - Wycieczka w góry szlakiem M. Karłowicza

Szczegóły wydarzeń oraz program festiwalu: ww.karlowicz.org/aktualnosci.php

 

Apel

„Człowiek żyje prawdziwie ludzkim życiem dzięki kulturze. (...) Kultura jest właściwym sposobem istnienia i bytowania człowieka. (...) Kultura jest tym, przez co człowiek jako człowiek staje się bardziej człowiekiem: bardziej „jest”. (...) Naród, bowiem jest tą wielką wspólnotą ludzi, którą łączą różne spoiwa, ale nade wszystko właśnie kultura. Naród istnieje „z kultury” i „dla kultury”. I dlatego właśnie jest ona tym znamienitym wychowawcą ku temu, aby „bardziej być” we wspólnocie, która ma dłuższą historię niż człowiek i jego rodzina.”

Ojciec Święty Jan Paweł II (Paryż, siedziba UNESCO, 1980r.)


Drodzy mieszkańcy Miasta Zakopane, turyści, przedsiębiorcy i PRZYJACIELE!

Kulturę tworzą nie tylko jej twórcy, wykonawcy i organizatorzy, ale także jej odbiorcy i dobroczyńcy.

Zwracamy się więc z prośbą o wsparcie finansowe projektu Zakopane reAnimacja, mającego ambicję stać się, obok innych wydarzeń w naszym mieście, artystyczną wizytówką Polski i Zakopanego, niewątpliwie wzmacniającej wizerunek i prestiż regionu. Uatrakcyjnienie oferty kulturalno-turystycznej jednego z najpiękniejszych rejonów Kraju stało się celem działalności Stowarzyszenia im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem. Nasze możliwości pokazaliśmy organizując koncert z okazji rocznicy śmierci naszego patrona i 100-lecia powstania TOPR-u oraz międzynarodowy festiwal muzyki kameralnej Muzyka na Szczytach.
Wartość artystyczną tych wydarzeń wysoko oceniły autorytety muzyczne i media zarówno w kraju jak i poza jego granicami.

Naszą dewizą jest uczciwość i przejrzystość finansów oraz racjonalne i celowe wydatkowanie powierzanych pieniędzy. Pozwala to nam, członkom Stowarzyszenia, z odwagą prosić o dobrowolne datki.

Możecie Państwo to uczynić wpłacając darowizny na cele statutowe (nr konta Stowarzyszenia BANK PEKAO SA 30 1240 5165 1111 0010 1990 6981) lub – za pokwitowaniem – osobom upoważnionym przez Zarząd oraz kupując CEGIEŁKI – po 20 zł i 50 zł (pozwolenie na zbiórkę publiczną Decyzja SE.5022/6/2009).

Więcej informacji na temat naszej działalności, projektu Zakopane reAnimacja, naszych partnerów finansowych oraz zbiórki pieniężnej uzyskacie Państwo na naszej stronie internetowej: www.karlowicz.org.

Z wyrazami szacunku i wdzięczności
Za Zarząd Stowarzyszenia

Danuta Sztencel
Prezes

Zobacz w naszym sklepie:

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.