PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Koncert „Bal u Pana Boga” w Hotelu Grand Nosalowym Dworze...

Poniedziałek, 30 sierpnia 2010 r.
Autor: Wojciech Szatkowski

Koncert „Bal u Pana Boga” w Hotelu Grand Nosalowym Dworze...W piątkowy wieczór 27 sierpnia br. byliśmy świadkami niezwykłego wydarzenia. Usłyszeliśmy znakomite teksty między innymi: Jacka Kaczmarskiego, Przemysława Gintrowskiego, Włodzimierza Wysockiego w wykonaniu Joanny Słowińskiej (śpiew) i Jarosława Bestera (akordeon). Dodatkową atrakcją była możliwość zakupienia płyty CD „Koncert u Pana Boga”, która dopiero co ukazała się na krajowym rynku. Koncertu wysłuchało ok. 90 osób. Była klimatycznie i wspaniale! Artystom należy się najwyższe uznanie.


Wprowadzenia do koncertu dokonał Jan Słowiński, a potem, no tak, Ci co byli, wiedzą, że działo się, oj działo... Artyści spisali się naprawdę wspaniale. Utwory Kaczmarskiego, Gintrowskiego i Wysockiego, których słuchaliśmy potajemnie z kaset magnetofonowych w mrocznych czasach komuny, PRL-u i początków „Solidarności” – czyli nadziei na wolną Polskę, do których mamy przecież wielki sentyment, u niejednego wywołały wzruszenia. Wzruszenia i wspomnienia czasów sprzed lat 30-tu, gdy rodziła się siła NSZZ „Solidarność”. Wspomnienia walki o wolność i niepodległość, która skończyła się sukcesem. O Joannie Słowińskiej znawcy muzyki piszą, że jest jedną z najbardziej wszechstronnych polskich wokalistek. Mają absolutną rację. Charyzmatyczna, obdarzona głosem o niesłychanej barwie, który znakomicie wybrzmiał we wnętrzach Klubu „Panoramica” w „Grand Nosalowym Dworze”, Joanna zaprezentowała w pełni swoją wokalną osobowość. Towarzyszył jej akordeon Bestera, który mieszał w czasie gry własne improwizacje ze swoją otwartością i talentem... Organizatorami koncertu byli: Narodowe Centrum Kultury, www.rozstaje.pl, partnerzy: Województwo Małopolskie i Małopolski Instytut Kultury, współpraca: Nowy Sącz dobrze wróży, Muzeum Okręgowe w Tarnowie i Hotel „Nosalowy Dwór”.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Sakiewka IVSakiewka IVSakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 9 cm Wysokość ok. 14 cm Długość ze sznurkiem ok. 49 cm Materiał: Filc Kolor: Kremowy
    35 zł
  • Bransoletk​a "Moon"Bransoletk​a "Moon"Bransoletka z hematytów, masy perłowej, muszli szarej, asymetryczna. Obw. 19 cm.
    45 zł
  • Sakiewka VSakiewka VSakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 9 cm Wysokość ok. 13 cm Długość ze sznurkiem ok. 49 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.