PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Gimnazjaliści na festiwalu "Muzyka na Szczytach"

Środa, 13 października 2010 r.
Autor: Anna Sokołowska

fot. Beata Marchlik HulbójUczniowie klasy I o profilu humanistycznej z Gimnazjum nr 1 im. Olgi i Andrzeja Małkowskich w Zakopanem rozpoczęli pierwszy rok nauki w nowej szkole niezwykle interesująco. Jak przystało na „humanistów”, mieli możliwość intensywnego korzystania z dobrodziejstw kultury już we wrześniu.


Uczniowie, wraz z panią Beatą Marchlik-Hulbój, obejrzeli wystawę autorską pracowni lutniczej Wojciecha Topy – zakopiańskiego lutnika. Młodzież chętnie zadawała pytania na temat powstawania instrumentu, jego kształtu, dźwięku. Dwóch chłopców otrzymało za swój aktywny udział nagrodę w postaci płyty CD „Skrzypce z polską duszą”. Może kiedyś to właśnie oni dołączą do grona zakopiańskich lutników…. Dodatkowym atutem tej wystawy był fakt, że młodzież miała okazję słyszeć brzmiące w oddalonych salach Grand Hotelu Stamary dźwięki operowe ćwiczących swój wokal śpiewaczek.

Prawdopodobnie ten dodatkowy element spowodował, że ci sami uczniowie z wielką przyjemnością wybrali się również z panią Beatą Marchlik-Hulbój i swoją wychowawczynią, panią Anną Sokołowską, na koncert „Młode talenty” będący jedną z imprez w ramach II Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach”. Swoje talenty zaprezentowały wówczas najlepsze uczestniczki Międzynarodowych Kursów Mistrzowskich śpiewu solowego prowadzonych przez panią prof. Jagnę Sokorską-Kwika. Miejmy nadzieję, że projekt „Zakopane reAnimacja” organizowany przez Stowarzyszenie im. Karłowicza przyciągnie większą ilość uczniów z innych zakopiańskich szkół, zachęcając do poznania mało popularnej wśród młodzieży, muzyki poważnej. Jedno jest pewne – uczniowie Gimnazjum nr 1 nie żałowali i w przyszłym roku z wielką chęcią skorzystają z możliwości takiego kontaktu z kulturą.

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.