PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Hania Rybka kolędowała na Olczy

Poniedziałek, 30 stycznia 2012 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaW Zakopanem już po raz trzeci odbywa się Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych "Dobrze żeś się Jezu pod Giewontem zrodziył". Świąteczny zimowy czas mieszkańcom i turystom umilają cotygodniowe koncerty kolęd organizowane przez Urząd Miasta i zakopiańskie parafie. W minioną sobotę w Sanktuarium Najświętszej Marii Panny Objawiającej Cudowny Medalik na Olczy wystąpiła Hania Rybka z zespołem. Dla publiczności przygotowała ona przepiękne i ciekawie zaaranżowane góralskie pastorałki, a także kolędy z różnych stron Polski, które znalazły się na płycie „Gwiozdkowo Opowiostka”. Muzyczny występ wzbogaciły ponadto wesołe opowieści Józefa Pitonia.


W koncercie udział wzięli: Hania Rybka – wokal, Andrzej Jarząbek – skrzypce, Stanisław Galica – skrzypce, Krzysztof Czech – skrzypce, Paweł Trebunia-Tutka - skrzypce, altówka, Robert Czech - bas, kontrabas i Józef Pitoń - opowiadania.

Festiwal zakończy się 2 lutego koncertem zatytułowanym "Kolędowanie w górach" w Kościele pw. Świętego Antoniego, ul. Bulwary Słowackiego 33. O godz. 19.00 wystapi Krzysztof Trebunia-Tutka i MałeTrebunie-Tutki.

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.