PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

VII Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej

Piątek, 1 czerwca 2012 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaW dniach 24 - 27 maja w Zakopanem odbywał się Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej. Już po raz siódmy młodzi chrześcijanie z całej Polski spotkali się, aby wspólnie się modlić, pogłębiać swoją wiarę, ale także bawić, zwiedzać Zakopane i dzielić swoimi talentami. Festiwal obejmował takie dziedziny sztuki jak teatr, muzyka, plastyka i literatura. Uczestnicy zmagali się w konkursach, ale także brali udział w ciekawych i rozwijających warsztatach, a swoje dokonania prezentowali na wystawach, przedstawieniach i koncertach.


Wśród wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów, szczególnie ciekawy był koncert zespołu „Chuhu” w składzie: Jarosław Hulbój (gitara), Jakub Hubicki (akordeon), Łukasz Wiercioch (pekrusjonalia), Katarzyna Lassak, (śpiew, skrzypce), Maria Tombińska (wiolonczela), Marcin Chryczyk (bas), a także Bal Chrześcijański i zwiedzanie zespołu dworsko- parkowego w Kuźnicach.

- Przede wszystkim było tu dużo radości, która biła od wszystkich uczestników. Dzieci mają w sobie niesamowity potencjał. To było bardzo ważne i ubogacające spotkanie. Przez chrześcijański wymiar tego festiwalu, nie jest to tylko rywalizacja, ale także zgłębianie ważnego tematu – słów bł. Jana Pawła II „Szukałem Was…”, któremu towarzyszy wspaniała atmosfera, duch wiary i doświadczenie obecności Pana Boga – podsumował ks. Maciej Szeszko, dyrektor Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej.

Organizatorami Festiwalu byli: Burmistrz Miasta Zakopane, Parafie Zakopiańskie, Miejska Galeria Sztuki i Zakopiańskie Centrum Edukacji. Honorowy patronat nad imprezą objął JE Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz Metropolita Krakowski. Opiekę duchową nad uczestnikami sprawowali księża Salwatorianie – ks. Maciej i ks. Łukasz. Jednym z patronów medialnych był Podhalański Serwis Informacyjny WATRA.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa VITorebka filcowa VITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Torebka filcowa IITorebka filcowa IITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA -...
    160 zł
  • Ludowe etui na tablet VIILudowe etui na tablet VIILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.