PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Patronat medialny WATRA

Świętojański koncert na Harendzie

Wtorek, 26 czerwca 2012 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaNa Harendzie w wigilię św. Jana udało się stworzyć prawdziwy klimat Nocy Świętojańskiej, który miał jednak bardzo artystyczny charakter. Płonęły pochodnie – był więc tradycyjny sobótkowy ogień, kobiety przyozdobiły głowy pięknymi wiankami z kwiatów i ziół, ale kwintesencją tego wieczoru była muzyka i poezja. Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna pod dyrekcją Agnieszki Kreiner wspólnie z Piotrem Kumonem (śpiew) oraz Adrianną Jerzmanowską (słowo i śpiew) przygotowała program, który wypełniły wiersze Jana Kasprowicza oraz muzyka Karola Szymanowskiego, Edwarda Griega i nuty góralskie.


Niespodzianką był występ stworzonej specjalnie na tę okazję Tatrzańskiej Kapeli Klimatycznej na czele z Janem Karpielem Bułecką. Ten niezwykły i pełen magii wieczór zakończyło wspólne puszczanie wianków z wierszami Jana Kasprowicza na potok Zakopianka. Urokliwej Harendy w taką noc nikt nie chciał jednak opuszczać. Długo jeszcze po okolicy niósł się gwar rozbawionej publiczności, która niespiesznie wracała do domów, być może szukając po drodze legendarnego kwiatu paproci. W Zakopanem było to zupełnie nowe święto, choć przywołujące jakże starą tradycję. Może warto więc kontynuować takie świętojańskie spotkania.

Wieczór zorganizowało Stowarzyszenie Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza oraz Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna. Koncert dofinansowany został przez  Gminę Miasta Zakopane w wyniku Otwartego Konkursu Ofert w Dziedzinie Kultury.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bańka choinkowa IIIBańka choinkowa IIIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom IIISłownik biograficzny "Podhalanie" tom IIILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - łącznie ponad 350 osób znalazło się w najnowszym słowniku biograficznym "Podhalanie". Słownik...
    90 zł
  • „Zatraceniec”„Zatraceniec”Płyta DVD zawiera spektakl „Zatraceniec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 54 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.