PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Teatralne lato w kulturalnym zaułku

Czwartek, 12 lipca 2012 r.
Autor: Biuro Promocji Zakopanego

fot. Marcin SembereckiW piątek o godz. 18 spektaklem „Chez Le Clown” rozpocznie się nie tylko jubileuszowe 5. Zakopiańskie Lato Teatralne „Deszczowy Lipiec”, ale i inauguracja akcji Biura Promocji Zakopanego zachęcająca do odkrywania w naszym mieście kulturalnych zakątków, jakiego przykładem jest niewątpliwie adres Krupówki 63, przy którym mieści się znana Galeria YAM oraz Cafe Piano.


Zakopiańskie Lato Teatralne nawiązuje do tradycji przedwojennych teatrzyków ogródkowych i podwórkowych. Aktorzy teatru Scandale Royal, przez wakacyjne miesiące, będą w piątki i soboty, prezentować spektakle inspirowane arcydziełami teatru, poezji, opery, muzyki i tańca, a obejrzeć je będzie można w formie jedynego w swoim rodzaju ulicznego variete. Przy Krupówkach zagoszczą spektakle inspirowane komedią dell’arte, tańcem, cyrkiem oraz sztuką mimu i iluzji. Współorganizatorem tegorocznej edycji Festiwalu jest założony w Krakowie przez Bartłomieja Piotrowskiego pierwszy w Polsce rozrywkowy teatr w formie Variete – Teatr Scandale Royal, który odwołuje się do tradycji paryskiego kabaretu „Czarny Kot”, roztańczonego „Moulin Rouge”, surrealistycznego, szwajcarskiego „Kabaretu Voltaire” oraz do paryskiej burleski, a także do gorących rytmów Ameryki Południowej.
Jak zapowiadają organizatorzy Zakopiańskiego Lata Teatralnego „ Za sprawą iluzji, lirycznej poezji, namiętnego, energetycznego tańca oraz porywającej muzyki przeniesiemy się w wyjątkowe miejsca świata: na paryskie, artystyczne wzgórze Montmartre, odwiedzimy ciasne uliczki Hawany, skosztujemy zakazanego owocu w argentyńskich Milonkach, a wszystko to w formie ekspresyjnych happeningów”.

Pomysłodawcą i dyrektorem Festiwalu jest reżyser Bartłomiej Piotrowski, który do udziału w wydarzeniu zaprosił znanych artystów: aktorów, muzyków, tancerzy i cyrkowców. W repertuarze m.in. spektakle: „Bal u manekinów”, „La habana vieja”, „Walizka pełna iluzji”, „Nostagia” i „Ulica Corrientes”.

Przez całe wakacje Biuro Promocji czeka na propozycje typowanych przez Państwa kulturalnych zakątków Zakopanego. Zgłoszenia można wysyłać na adres: office@promocja.zakopane.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Poduszka brązowaPoduszka brązowaPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 38 na 38 cm.
    100 zł
  • Obraz olejny Folk IIObraz olejny Folk IIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    300 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.