PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Teatralne lato w kulturalnym zaułku

Czwartek, 12 lipca 2012 r.
Autor: Biuro Promocji Zakopanego

fot. Marcin SembereckiW piątek o godz. 18 spektaklem „Chez Le Clown” rozpocznie się nie tylko jubileuszowe 5. Zakopiańskie Lato Teatralne „Deszczowy Lipiec”, ale i inauguracja akcji Biura Promocji Zakopanego zachęcająca do odkrywania w naszym mieście kulturalnych zakątków, jakiego przykładem jest niewątpliwie adres Krupówki 63, przy którym mieści się znana Galeria YAM oraz Cafe Piano.


Zakopiańskie Lato Teatralne nawiązuje do tradycji przedwojennych teatrzyków ogródkowych i podwórkowych. Aktorzy teatru Scandale Royal, przez wakacyjne miesiące, będą w piątki i soboty, prezentować spektakle inspirowane arcydziełami teatru, poezji, opery, muzyki i tańca, a obejrzeć je będzie można w formie jedynego w swoim rodzaju ulicznego variete. Przy Krupówkach zagoszczą spektakle inspirowane komedią dell’arte, tańcem, cyrkiem oraz sztuką mimu i iluzji. Współorganizatorem tegorocznej edycji Festiwalu jest założony w Krakowie przez Bartłomieja Piotrowskiego pierwszy w Polsce rozrywkowy teatr w formie Variete – Teatr Scandale Royal, który odwołuje się do tradycji paryskiego kabaretu „Czarny Kot”, roztańczonego „Moulin Rouge”, surrealistycznego, szwajcarskiego „Kabaretu Voltaire” oraz do paryskiej burleski, a także do gorących rytmów Ameryki Południowej.
Jak zapowiadają organizatorzy Zakopiańskiego Lata Teatralnego „ Za sprawą iluzji, lirycznej poezji, namiętnego, energetycznego tańca oraz porywającej muzyki przeniesiemy się w wyjątkowe miejsca świata: na paryskie, artystyczne wzgórze Montmartre, odwiedzimy ciasne uliczki Hawany, skosztujemy zakazanego owocu w argentyńskich Milonkach, a wszystko to w formie ekspresyjnych happeningów”.

Pomysłodawcą i dyrektorem Festiwalu jest reżyser Bartłomiej Piotrowski, który do udziału w wydarzeniu zaprosił znanych artystów: aktorów, muzyków, tancerzy i cyrkowców. W repertuarze m.in. spektakle: „Bal u manekinów”, „La habana vieja”, „Walizka pełna iluzji”, „Nostagia” i „Ulica Corrientes”.

Przez całe wakacje Biuro Promocji czeka na propozycje typowanych przez Państwa kulturalnych zakątków Zakopanego. Zgłoszenia można wysyłać na adres: office@promocja.zakopane.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży IIIAniołek duży IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • „Portki”„Portki”Płyta DVD zawiera spektakl „Portki” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 47 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł
  • Ludowe etui na tablet VILudowe etui na tablet VILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.