PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Patronat medialny WATRA

XIV Jesienny Chart

Poniedziałek, 3 grudnia 2012 r.
Autor: AKS

fot. Regina WatychaZa nami Ogólnopolskie Spotkania Ludzi Wolnych Zawodów XIV Jesienny Chart, które odbyły się w Zakopanem w dniach 16 - 20 listopada. Szesnaście lat temu imprezę wymyślił dziennikarz Telewizji Kraków Wojciech Mróz w czasie rejsu dziennikarzy żaglowcem „Dar Młodzieży” do Kopenhagi. Jak mówi sam pomysłodawca - impreza jest darem wdzięczności za to, że żaglowiec nie odpłynął, mimo spóźnienia jego osoby. Przez pierwsze kilka lat wydarzenie miało w nazwie hasło „Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w Wieloboju Nieobliczalnie Morderczym”.


Skąd taki podtytuł? Wystarczy wymienić tylko kilka z rozgrywanych konkurencji: konkurs tańca nieobliczalnie erotycznego z elementami wyścigu z czasem wzorowany na filmie „Czyż nie dobija się koni”, recytacja wiersza morderczo – smutnego, niebezpieczny bieg na orientację połączony z rzutem ciupagą do uciekającego, a następnie leżącego Janosika itd. 

Z czasem impreza rozrosła się o uczestników innych profesji. Dziś „Jesienny Chart” ma podtytuł „Ogólnopolskie Spotkania Ludzi Wolnych Zawodów”. Co roku jesienią zjeżdżają się do Zakopanego muzycy, artyści, aktorzy, pisarze, dziennikarze, aby wziąć udział w spotkaniu, którego motywem przewodnim jest jesień w Tatrach i Zakopanem.

W tym roku „Jesienny Chart” zorganizowany został wspólnie przez Tatrzańską Agencję Rozwoju, Promocji i Kultury, Biuro Promocji Zakopanego, zakopiański oddział Związku Podhalan, Agencję InfoGRAM oraz Agencję GALICA. 

Impreza ma również cel charytatywny – dzięki wsparciu uczestników i sponsorów „Jesienny Chart” sponsorował wakacje dzieci z terenów po pegeerowskich, fundował sprzęt rehabilitacyjny i organizował konferencje naukowe. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, dochód ze sprzedaży dzieł sztuki rekomendowanych przez zakopiański oddział Związku Podhalan wsparł polskie siostry zakonne budujące hospicjum w Wilnie. 

Jak wyglądał tegoroczny „Jesienny Chart” będzie można zobaczyć na antenie TVP Kraków w programie „Pod Tatrami” 6 grudnia o gdz.17.07 i 19.20 oraz w sobotę o godz.17.45. W styczniu na antenie TVP POLONIA.


  

 

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę XMagnes Folk na lodówkę XMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Torebka filcowa IITorebka filcowa IITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA -...
    160 zł
  • Aniołek mały IIIAniołek mały IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    8 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.