PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

W 60 dni dookoła świata z Szymanowskim

Piątek, 5 lipca 2013 r.
Autor: AKS

fot. Anna Karpiel-SembereckaMuzeum Karola Szymanowskiego Zaprasza dzieci i młodzież do urokliwej willi "Atma" w stylu zakopiańskim, gdzie odbędą się wakacyjne warsztaty plastyczno-muzyczne śladami Karola Szymanowskiego. Podróż biegnie przez miejsca, które kompozytor odwiedzał podczas wyjazdów koncertowych (m.in. Nowy Jork, Tampa, Rzym, Kijów, Moskwa, Londyn) oraz wyjazdów do odległych miejsc, takich jak: Hawana, Algier, Odessa, Sankt Petersburg, Tunis, Palermo. Uczestnicy dowiedzą się o fascynacjach i inspiracjach polskiego kompozytora, odbędą też podróż w czasie do rodzinnej Tymoszówki na Ukrainie, a wszystko w formie zabawy rozwijającej wyobraźnię i zdolności artystyczne.


Program edukacyjny Muzeum Narodowego w Krakowie na lato
(lipiec – sierpień) 2013
„W 60 dni dookoła świata”

Muzeum K. Szymanowskiego w willi „Atma” w Zakopanem, ul. Kasprusie 19

             15.07.2013 (poniedziałek)

              22.07.2013 (poniedziałek)

              19.08.2013 (poniedziałek)

Muzyczne podróże Karola Szymanowskiego

Zapraszamy dzieci i młodzież do urokliwej willi w stylu zakopiańskim, gdzie odbędą się wakacyjne warsztaty plastyczno-muzyczne śladami Karola Szymanowskiego. Podróż biegnie przez miejsca, które kompozytor odwiedzał podczas wyjazdów koncertowych (m.in. Nowy Jork, Tampa, Rzym, Kijów, Moskwa, Londyn) oraz wyjazdów do odległych miejsc, takich jak: Hawana, Algier, Odessa, Sankt Petersburg, Tunis, Palermo. Uczestnicy dowiedzą się o fascynacjach i inspiracjach polskiego kompozytora, odbędą też podróż w czasie do rodzinnej Tymoszówki na Ukrainie, a wszystko w formie zabawy rozwijającej wyobraźnię i zdolności artystyczne.

Prowadzenie: Anna Łukawiecka Kasprzyk

Godz.: 11.00-14.00

Wiek uczestników: 6-16 lat (z opiekunami)

Cena: 8 zł

Rezerwacja (liczba miejsc ograniczona): agiewont@muzeum.krakow.pl

 

              28.07.2013 (niedziela)

              25.08.2013 (niedziela)                                           

Konik muzealny z Szymanowskim

Warsztaty rodzinne nawiązują do życia i twórczości Karola Szymanowskiego, oparte są na zadaniach wykonywanych przez dzieci wraz z rodzicami. Zajęcia dotyczą biografii kompozytora, historii willi „Atma”, przyjaciół Karola Szymanowskiego oraz inspiracji muzyką górali podhalańskich. Wspólna zabawa polega również na projektowaniu scenografii i strojów tancerzy do jednej ze scen baletu „Harnasie”.

Prowadzenie: Anna Łukawiecka Kasprzyk

Wiek uczestników: dzieci (z opiekunami)

Godz.: 14.00- 16.00

Cena: 8 zł od osoby

Rezerwacja (liczba miejsc ograniczona): agiewont@muzeum.krakow.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki" Naszyjnik obwód 47 cm. , Bransoletka obwód 17,5 cm. Materiały: Turkus, Jadeit, Metal, elementy posrebrzane. Biżuteria zaprojektowana...
    145 zł
  • Bransoletka "Mix 1"Bransoletka "Mix 1"Bransoletka "Mix 1" Obwód - 18 cm. Matriały: Jadeit, Lapis lazuli, Turkus, Aragonit, Koral, Szkło. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł
  • Torebka filcowa VITorebka filcowa VITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.