PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Patronat medialny WATRA

„Festiwal, festiwal…” - Jubileuszowa Wystawa w Miejskiej Galerii Sztuki

Sobota, 17 sierpnia 2013 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-Semberecka16 sierpnia w Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego w Zakopanem została uroczyście otwarta wystawa przygotowana z okazji 45. jubileuszowej edycji Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich. Zgromadzono na niej plakaty, fotografie, nagrody, ludowe stroje i inne pamiątki. W galerii oglądać można także stare czarno-białe filmy i współczesne prezentacje multimedialne. Pokazują one bogatą historię tej znanej i lubianej zakopiańskiej imprezy oraz oddają jej wyjątkowy klimat.


Wernisaż rozpoczął aktor Teatru Witkacego Krzysztof Wnuk, który przypomniał najważniejsze fakty dotyczące festiwalu. Wystawę otworzył burmistrz Janusz Majcher, któremu towarzyszyli  dyrektor Biura Promocji Zakopanego Andrzej Kawecki, dyrektor artystyczna festiwalu Stanisława Trebunia-Staszel, wicestarosta Andrzej Skupień, konferansjerzy oraz muzykanci. Wernisaż zgromadził także wielu miłośników folkloru i zakopiańskiego festiwalu.

- Ten festiwal i jego wspaniały koloryt  tworzą historię. Pokazują to plakaty i inne zgromadzone tu pamiątki. Gratuluje pięknej wystawy i życzę, żeby ten jubileuszowy festiwal był niezapomniany, tak jak wszystkie poprzednie. Każdy się przecież czymś wyróżniał i każdy możemy dziś z sentymentem wspominać – mówił burmistrz Janusz Majcher.

Autorką scenariusza wystawy jest Ewa Dyakowska-Berbeka. Organizatorem wystawy jest Biuro Promocji Zakopanego we współpracy z Miejską Galerią Sztuki. Wystawa będzie czynna do 8 września.

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.