PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Patronat medialny WATRA

Wioska Festiwalowa chętnie odwiedzana

Środa, 28 sierpnia 2013 r.
Autor: Mirek Kania

Wioska Festiwalowa chętnie odwiedzanaPomimo pochmurnego wtorku na Dolnej Równi Krupowej tętniło życie. Od południa do późnego wieczora ciekawi wyjątkowych wydarzeń ludzie przybywali pod festiwalowe sceny. Nawet dzieci ochoczo uczestniczyły w przygotowanych dla nich warsztatach garncarskich i po cierpliwym oczekiwaniu na swoją kolej, radośnie tworzyły miseczki i kubki.


W Konkursie Kapel i Instrumentalistów Ludowych wzięło udział kilkanaście muzyk z całego świata. Oprócz grup z różnych części Polski, na scenie plenerowej pojawili się Cypryjczycy, Serbowie, Chorwaci, Kanadyjczycy, Słowacy, Węgrzy oraz reprezentacja Beninu, która swoim żywiołowym występem zyskała szczególną sympatię widzów.

Po trwającym ponad trzy godziny przeglądzie instrumentalno-wokalnym przyszła pora na Narodowy Dzień Cypryjski. Barwnie ubrani Turcy zainscenizowali swój tradycyjny wieczór panieński, ukazując publice zwyczaje, obowiązujące w tym istotnym dla nowożeńców dniu. Zespół zakończył ceremonię wspólnym z widownią tańczeniem i śpiewaniem. Następnie wszyscy udali się do pobliskiego stoiska, na którym częstowano regionalnymi cypryjskimi specjałami.

Dalszą część dnia stanowiły konkursowe i towarzyszące występy w Namiocie Festiwalowym. W pierwszej kategorii koncertów konkursowych – tradycyjnej – zaprezentowały się składy z Istebnej i Bułgarii. Kategoria druga – artystyczna – to występ reprezentacji Czech, a trzecia – stylizowana – Rosji. Po przerwie Cypr Północny, Benin, Chorwacja i Kanada zagrały koncerty towarzyszące, cieszące się niemniejszym zainteresowaniem.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży IVAniołek duży IVAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Okładka na zeszyt IIOkładka na zeszyt IILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23...
    30 zł
  • „Zatraceniec”„Zatraceniec”Płyta DVD zawiera spektakl „Zatraceniec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 54 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.