PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Patronat medialny WATRA

Wioska Festiwalowa chętnie odwiedzana

Środa, 28 sierpnia 2013 r.
Autor: Mirek Kania

Wioska Festiwalowa chętnie odwiedzanaPomimo pochmurnego wtorku na Dolnej Równi Krupowej tętniło życie. Od południa do późnego wieczora ciekawi wyjątkowych wydarzeń ludzie przybywali pod festiwalowe sceny. Nawet dzieci ochoczo uczestniczyły w przygotowanych dla nich warsztatach garncarskich i po cierpliwym oczekiwaniu na swoją kolej, radośnie tworzyły miseczki i kubki.


W Konkursie Kapel i Instrumentalistów Ludowych wzięło udział kilkanaście muzyk z całego świata. Oprócz grup z różnych części Polski, na scenie plenerowej pojawili się Cypryjczycy, Serbowie, Chorwaci, Kanadyjczycy, Słowacy, Węgrzy oraz reprezentacja Beninu, która swoim żywiołowym występem zyskała szczególną sympatię widzów.

Po trwającym ponad trzy godziny przeglądzie instrumentalno-wokalnym przyszła pora na Narodowy Dzień Cypryjski. Barwnie ubrani Turcy zainscenizowali swój tradycyjny wieczór panieński, ukazując publice zwyczaje, obowiązujące w tym istotnym dla nowożeńców dniu. Zespół zakończył ceremonię wspólnym z widownią tańczeniem i śpiewaniem. Następnie wszyscy udali się do pobliskiego stoiska, na którym częstowano regionalnymi cypryjskimi specjałami.

Dalszą część dnia stanowiły konkursowe i towarzyszące występy w Namiocie Festiwalowym. W pierwszej kategorii koncertów konkursowych – tradycyjnej – zaprezentowały się składy z Istebnej i Bułgarii. Kategoria druga – artystyczna – to występ reprezentacji Czech, a trzecia – stylizowana – Rosji. Po przerwie Cypr Północny, Benin, Chorwacja i Kanada zagrały koncerty towarzyszące, cieszące się niemniejszym zainteresowaniem.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Zbójnickie czakoZbójnickie czakoZbójnickie czako wykonane z sukna w kolorze brązowym z sztywną wkładką skórzaną. Czako posiada orle pióro z zdobioną metalową okuwką z mosiądzu. Z guzem zdobionym rozetą...
    950 zł
  • 9 SIYŁ - KOLĘDY I PASTORAŁKI GÓRALSKIE - album dwupłytowy9 SIYŁ - KOLĘDY I PASTORAŁKI GÓRALSKIE - album dwupłytowyALBUM DWUPŁYTOWY zespołu 9 SIYŁ pt. "Przy betlejemskik horak" zawiera jedną płytę z kolędami i pastorałkami podhalańskimi - ponad 50 minut (w tym krótkie jasełka -...
    32 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.