PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Spotkanie opłatkowe ZP o. Zakopane

Wtorek, 14 stycznia 2014 r.
Autor: Małgorzata Wonuczka-Wnuk

Spotkanie opłatkowe ZP o. ZakopaneTradycyjnie, jak co roku, zakopiański oddział Związku Podhalan zorganizował spotkanie opłatkowe dla członków i sympatyków liczącego sobie 110 lat stowarzyszenia. Uczestniczyło w nim około stu członków, w tym m.in. poseł na Sejm RP Andrzej Gut Mostowy, starosta Andrzej Gąsienica Makowski, burmistrzowie Janusz Majcher i Mariusz Koperski, kapelan Związku Podhalan ks. Władysław Zązel i ks. dziekan Bogusław Filipiak.


Wzruszające  jasełka wystawił zespół „Zornica”, wspólne kolędowanie muzycznie oprawiła kapela Szymka Bafii. Podczas spotkania prezes Marcin Zubek złożył wszystkim życzenia noworoczne, a  Edward Chyc Magdzin przedstawił obszerne sprawozdanie zarządu za dwadzieścia miesięcy działalności. Mówiono też o trudnościach w funkcjonowaniu zakopiańskiego oddziału, a także o wielu problemach, które udało się obecnemu zarządowi rozwiązać dzięki determinacji i pracy społecznej wielu osób. Symbolicznie podziękowano Marii Cukier, która poświęca bardzo wiele czasu i wspiera swą wiedzą zakopiański oddział ZP, a także sponsorom spotkania opłatkowego a to: Ewie Włodarczyk, Jakubowi Gładczanowi z restauracji „Bąkowa Zohylina Niżnia”, Marii Gładczan Łazarczyk z restauracji „Bąkowa Zohylina Niżnia”, Józefowi Gładczanowi z restauracji „Gazdówka”, Zofii Ujejskiej z restauracji „U Wnuka”, Annie Piwowarczyk z Piekarni Ekologicznej, Tatrzańskiej Agencji Rozwoju i Promocji Kultury, Andrzejowi Skupniowi i Stanisławowi Karpowi z Zakopiańskiego Centrum Hurtu Spożywczego  „BRUTAL”.

Wspólne kolędowanie i radosna atmosfera przerwane zostały przez smutną wiadomość o śmierci 17 letniego Andrzeja Urbaniaka, utalentowanego młodego człowieka, który kochał góry i góralszczyznę całym swoim sercem. Zebrani modlili się także w tej intencji oraz w intencji rodziny zmarłego – członków zakopiańskiego oddziału Związku Podhalan.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik z kulek turkusu /średnica 1 cm / oraz kulek agatu różowego /średnica 0,8 cm/. Obw. 46,5 cm
    85 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IMagnes Folk na lodówkę IMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Ludowe etui na tablet VILudowe etui na tablet VILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.