PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Tatrzański Orszak Trzech Króli

Środa, 7 stycznia 2015 r.
Autor: Piotr Kyc

Tatrzański Orszak Trzech Króli6 stycznia, w Uroczystość Objawienia Pańskiego, w Zakopanem po mszy odprawionej w Kościele Parafialnym Najświętszej Rodziny wyruszył Tatrzański Orszak Trzech Króli. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w kościele parafialnym p.w. Najświętszej Rodziny. Następnie po wspólnej modlitwie przy betlejemskiej szopce orszak przeszedł ulicami Krupówki i Generała Galicy na Skwer Rotmistrza Witolda Pileckiego i Plac Niepodległości, gdzie odbyło się wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek z towarzyszącymi zespołami regionalnymi. Życzenia noworoczne złożyli zebranym przedstawiciele samorządu lokalnego - Piotr Bąk Starosta Powiatu Tatrzańskiego i Leszek Dorula Burmistrz Miasta Zakopane. W tym roku po raz pierwszy nie było faworków przygotowanych przez uczniów z Zespołu Szkół Hotelarsko Turystycznych im. Władysława Zamoyskiego oraz z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. Aleksandra Dziedzica w Zakopanem. Szkoda, ale i uczestników było parokrotnie więcej aniżeli przed rokiem.


 Święto Objawienia to najstarsze święto chrześcijańskie. Przypomina, że narodzony Jezus Chrystus objawił się nie tylko narodowi wybranemu, ale wszystkim ludziom. Nie wiadomo, skąd przybyli Trzej Królowie, jakie mieli imiona (dopiero w IX wieku je nadano), a nawet ilu ich było. Święto Objawienia kończy w Kościele katolickim obchody Bożego Narodzenia.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Agatka"Naszyjnik "Agatka"Naszyjnik z pięknych fasetowanych kul agatu /średnica 1 cm./. Obwód 52 cm. Rurki  i kulki z metalu antyalergicznego. Zapięcie posrebrzane.
    75 zł
  • Wisiorek "Ogródek 6"Wisiorek "Ogródek 6"Wisiorek z tkaniny, koralików metalowych. Obwód 52 cm. Wlk. Wisiorka 10/8 cm
    35 zł
  • Bransoletka "Mix 1"Bransoletka "Mix 1"Bransoletka "Mix 1" Obwód - 18 cm. Matriały: Jadeit, Lapis lazuli, Turkus, Aragonit, Koral, Szkło. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.