PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Agata Siemaszko i Miroslav Rajt

Sobota, 10 stycznia 2015 r.
Autor: Jerzy Z. Kosiuczenko

Agata Siemaszko i Miroslav RajtW restauracji Javorina w dniu 1 stycznia 2015 roku odbył się Noworoczny koncert Agaty Siemaszko oraz Mirosłava Rajta. Koncert ten odbył się w scenerii wystawy Anioły pod Tatrami. Wystawa jest czynna od 20. grudnia do końca lutego 2015 roku. Anioły pod Tatrami jest to piękny projekt artystyczny dedykowany zarówno Zakopiańczykom jak i turystom, którzy spędzają czas Świąt Bożego Narodzenia, Sylwestra bądź zimowy urlop w Zakopanem lub okolicy Zakopanego. Organizatorzy projektu/wystawy: Galeria pod Makiem, Restauracja Javorina oraz firma biały kos zajmująca się m.in. projektowaniem wystaw i wydarzeń kulturalnych.


W obecnej II edycji wystawy udział wzięli artyści związani z Zakopanem oraz z terenu całej Polski a także artyści ze Słowacji. W czasie wernisażu można było zakupić cegiełki lub ofiarować datek na komplet pościeli dla maluchów za sprawa akcji Anielskie sny na gwiazdkę prowadzonej przez Stowarzyszenie Piękne Anioły razem z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Zakopanem.

Autorowi serwisu szczególnie podobały się:
Anioł wiedzy zakopiańskiej artystki Marty Walczak Stasiowskiej, Anioł ceramiczny czerwony Beaty Zalot oraz Anioł przy pustym grobie, Anioł z gitara i Anioł na koniku Pauliny Dąbrowskiej Dorożynskiej.

Agata Siemaszko i Miroslav Rajt
Agata Siemaszko od dziecka śpiewała i grała w zespołach podhalańskich, grała na basach u Krzysztofa Trebuni – Tutki, występowała z zespołem Kałe Bala.
Agata Siemaszko w duecie z Kubą Bobasem Wilkiem zdobyli Grand Prix podczas XIV Festiwalu Folkowego Nowa Tradycja. Śpiewa również po Słowacku i Cygańsku. Na koncercie w Javorinie śpiewała utwory polskie, cygańskie i słowackie a towarzyszył jej znakomicie grający na cymbałach Miroslav Rajt.

Miroslav Rajt jest absolwentem konserwatorium w Bratysławie gdzie studiował grę na cymbałach. Gra również na innych instrumentach muzycznych: na fortepianie, skrzypcach, harmonii, akordeonie, kontrabasie i gitarze. Jego niezwykle ciekawa interpretacja utworów muzycznych wzbudza entuzjazm słuchaczy zarówno na Słowacji jak i za granicą. Obecnie jest skrzypkiem w bratysławskiej filharmonii. Miroslav Rajt pisze też  muzykę do filmów. W Javorinie towarzyszył Agacie Siemaszko grając na cymbałach a także wykonywał on utwory własnej kompozycji.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IMagnes Folk na lodówkę IMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • „Baby i Dezerterzy”„Baby i Dezerterzy”Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka działający...
    30 zł
  • Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik z kulek turkusu /średnica 1 cm / oraz kulek agatu różowego /średnica 0,8 cm/. Obw. 46,5 cm
    85 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.