PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Dziecięcy Plakat związany z 48. MFFZG w Zakopanem

Piątek, 13 maja 2016 r.
Autor: Agata Pacelt UMZ

Dziecięcy Plakat związany z 48. MFFZG w ZakopanemZapraszamy dzieci do udziału w Konkursie na Dziecięcy Plakat związany z 48. Międzynarodowym Festiwalem Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. Tegoroczny festiwal odbędzie się w dniach od 19 do 26 sierpnia 2016 r. Tradycyjnie już kierujemy zaproszenie do najmłodszych artystów, aby wzięli udział w tym promującym festiwal przedsięwzięciu. Zachęcamy do zaprezentowania własnej twórczości, a także do rozpoczęcia przygody z folklorem, kulturą podhalańską, również sztuką tworzenia plakatu. Pogłębianie wiedzy i świadomości na temat wartości swoich korzeni i tożsamości, nabywanie wiedzy dotyczącej bogactwa kultury tradycyjnej, są priorytetami w działalności placówek kultury. Serdecznie zapraszamy wszystkich do zaangażowania się i zmobilizowania dzieci do udziału w konkursie. Motywem przewodnim tegorocznego konkursu jest tradycyjny taniec.


Nabór prac trwa od 11.05.2016 r. do 14.06.2016 r. Prace wraz z wypełnioną zgodą do udziału w konkursie prosimy składać w Miejskiej Galerii Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego ul. Krupówki 41, 34-500 Zakopane, do dnia 14.06.2016 r. z dopiskiem „Konkurs na dziecięcy plakat festiwalowy”. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 21 czerwca 2016 r. w Miejskiej Galerii Sztuki im. Władysława hrabiego Zamoyskiego. Zwycięska praca będzie reprodukowana w postaci pocztówki okolicznościowej.

Z wybranych prac przekazanych do konkursu, Organizator stworzy plenerową wystawę plakatu w Parku Miejskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w terminie od 01.08.2016 r. do 31.08.16 r.

Serdecznie zapraszamy do spotkania z folklorem wszystkich młodych artystów. Mamy nadzieję, iż konkurs pozwoli na zwrócenie uwagi dzieci na ważne wydarzenia kulturalne w regionie oraz pomoże w zachowanie dziedzictwa kulturowego regionu Podhala.

Regulamin konkursu wraz z wymaganym załącznikiem dostępny jest na stronie Urzędu Miasta Zakopane.

W galerii przedstawiamy prace laureatów Konkursu na Dziecięcy Plakat Festiwalowy z roku 2015.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom ISłownik biograficzny "Podhalanie" tom ILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie I Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł
  • Okładka na zeszyt IOkładka na zeszyt ILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł
  • Torebka filcowa IVTorebka filcowa IVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamyka na zatrzaski. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Szerokość ok. 33 cm Wysokość ok. 31...
    130 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.