PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Październik 2017 12345678910111213141516171819202122232425262728293031  

Zakopane

Kultura

„Karol Szymanowski w kulturze XX i XXI wieku” - zakończenie Roku Karola Szymanowskiego w Zakopanem

Poniedziałek, 2 października 2017 r.
Autor: Piotr Kyc

„Karol Szymanowski w kulturze XX i XXI wieku” - zakończenie Roku Karola Szymanowskiego w Zakopanem1 października 1977 w Zakopanem roku odbyło się zebranie założycielskie Towarzystwa Muzycznego im. Karola Szymanowskiego. Tego roku, w pierwszą niedzielę października minęło od tego wydarzenia 40 lat! Z tej okazji Towarzystwo Muzyczne im. Karola Szymanowskiego, pod kierownictwem Pani Prezes Joanny Domańskiej zorganizowało w Atmie spotkanie wspomnieniowe. Gospodarzem tego wyjątkowego wieczoru był pierwszy kustosz Atmy, członek założyciel Towarzystwa, dr Maciej Pinkwart. Dla licznie przybyłych gości przygotowano niespodziankę - film TVP „Harnasiowa nuta” przypominający moment założenia Towarzystwa Muzycznego, podczas którego pokazano amatorski filmowy dokument z początku lat trzydziestych, a przedstawiający Karola Szymanowskiego w Wilii Atma.


Opisane wydarzenie wpisuje się w bogaty program obchodu Roku Karola Szymanowskiego. Mamy październik, zbliżamy się zatem do finału trwających od marca obchodów jubileuszu.

Ostatnim akcentem obchodów jest Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Karol Szymanowski w kulturze XX i XXI wieku", która potrwa do 4 października.

Gratulujemy Towarzystwu Muzycznemu im. Karola Szymanowskiego zorganizowania obchodów Roku Karola Szymanowskiego. Było to udane przedsięwzięcie, tak pod względem merytorycznym, jak organizacyjnym. Czas prezesury pani Joanny Domańskiej obfitował w wiele wydarzeń muzycznych. Dziękujemy Zarządowi za liczne koncerty. Mamy nadzieję, że Towarzystwo, mimo trudności jakie trapią wszystkie stowarzyszenia będzie trwało przez kolejne dziesięciolecia!

Po spotkaniu w Atmie, o godz. 20.00, w Kościele p.w. Św. Krzyża zabrzmiała muzyka Karola Szymanowskiego w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Krakowskiej pod dyrekcją Gabriela Chmury, jednego z najwybitniejszych dyrygentów polskich. Solistką wieczoru była Iwona Hossa – sopran

Ostatnim akcentem jest jest Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Karol Szymanowski w kulturze XX i XXI wieku" , która potrwa do 4 października.

Wstęp na obrady Konferencji i wydarzenia towarzyszące jest wolny. Serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy zapraszają!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Obraz olejny Folk IObraz olejny Folk IObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    350 zł
  • Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale" Obwód - 44 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    95 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na płycie DVD...
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.