PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

„Karol Szymanowski w kulturze XX i XXI wieku” - zakończenie Roku Karola Szymanowskiego w Zakopanem

Poniedziałek, 2 października 2017 r.
Autor: Piotr Kyc

„Karol Szymanowski w kulturze XX i XXI wieku” - zakończenie Roku Karola Szymanowskiego w Zakopanem1 października 1977 w Zakopanem roku odbyło się zebranie założycielskie Towarzystwa Muzycznego im. Karola Szymanowskiego. Tego roku, w pierwszą niedzielę października minęło od tego wydarzenia 40 lat! Z tej okazji Towarzystwo Muzyczne im. Karola Szymanowskiego, pod kierownictwem Pani Prezes Joanny Domańskiej zorganizowało w Atmie spotkanie wspomnieniowe. Gospodarzem tego wyjątkowego wieczoru był pierwszy kustosz Atmy, członek założyciel Towarzystwa, dr Maciej Pinkwart. Dla licznie przybyłych gości przygotowano niespodziankę - film TVP „Harnasiowa nuta” przypominający moment założenia Towarzystwa Muzycznego, podczas którego pokazano amatorski filmowy dokument z początku lat trzydziestych, a przedstawiający Karola Szymanowskiego w Wilii Atma.


Opisane wydarzenie wpisuje się w bogaty program obchodu Roku Karola Szymanowskiego. Mamy październik, zbliżamy się zatem do finału trwających od marca obchodów jubileuszu.

Ostatnim akcentem obchodów jest Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Karol Szymanowski w kulturze XX i XXI wieku", która potrwa do 4 października.

Gratulujemy Towarzystwu Muzycznemu im. Karola Szymanowskiego zorganizowania obchodów Roku Karola Szymanowskiego. Było to udane przedsięwzięcie, tak pod względem merytorycznym, jak organizacyjnym. Czas prezesury pani Joanny Domańskiej obfitował w wiele wydarzeń muzycznych. Dziękujemy Zarządowi za liczne koncerty. Mamy nadzieję, że Towarzystwo, mimo trudności jakie trapią wszystkie stowarzyszenia będzie trwało przez kolejne dziesięciolecia!

Po spotkaniu w Atmie, o godz. 20.00, w Kościele p.w. Św. Krzyża zabrzmiała muzyka Karola Szymanowskiego w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Krakowskiej pod dyrekcją Gabriela Chmury, jednego z najwybitniejszych dyrygentów polskich. Solistką wieczoru była Iwona Hossa – sopran

Ostatnim akcentem jest jest Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Karol Szymanowski w kulturze XX i XXI wieku" , która potrwa do 4 października.

Wstęp na obrady Konferencji i wydarzenia towarzyszące jest wolny. Serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy zapraszają!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Obraz olejny Folk IVObraz olejny Folk IVObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł
  • Grafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Bańka choinkowa IBańka choinkowa IBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.