PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

„Moje Zakopane”

Poniedziałek, 16 października 2017 r.
Autor: Materiały praspwe Miejskiej Galerii Sztuki

„Moje Zakopane”13 października 2017 r. w Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego odbył się uroczysty wernisaż wraz z ceremonią wręczenia nagród i wyróżnień honorowych Laureatom 1. Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego „Moje Zakopane”. Ex aequo Grand Prix – Nagrodę Burmistrza Miasta Zakopane Leszka Doruli przyznano ex aequo dwojgu Artystom: Małgorzacie Andrzejewskiej – Artystce z Poznania oraz Marcinowi Krawczykowi – Artyście z Witaszyc.


Jury  składzie:
Zofia Gołubiew Przewodnicząca Jury – historyk sztuki
Agnieszka Nowak Gąsienica – Zastępca Burmistrza Miasta Zakopane
Arkadiusz Karapuda – artysta malarz, prodziekan Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie
Lidia Rosińska-Podleśny – kurator konkursu, Zastępca Dyrektora Zakopiańskiego Centrum Kultury ds. artystycznych, spośród 48 prac zakwalifikowanych do Pokonkursowej Wystawy, na podstawie oryginałów prac, przyznało ex aequo dwie Nagrody Grand Prix Burmistrza Miasta Zakopane Leszka Doruli i 3. Nagrodę oraz trzy równorzędne Wyróżnienia Honorowe. 2. Nagrody nie przyznano.

Najważniejszymi kryteriami oceny było indywidualne podejście do tematu i interesująca, jak najbardziej samodzielna forma plastyczna.
Jury wzięło pod uwagę wysoki poziom warsztatowy, autentyczne, indywidualne przeżycie oraz ryzyko formalne i tematyczne.
Biorąc pod uwagę sam temat konkursu „Moje Zakopane”, członkowie Jury postanowili szczególnie zwrócić uwagę na nieliczne prace poświęcone miastu Zakopane.

Ex aequo Grand Prix – Nagrodę Burmistrza Miasta Zakopane Leszka Doruli przyznano ex aequo dwojgu Artystom:
Małgorzacie Andrzejewskiej – Artystce z Poznania
za znakomity warsztat malarski, za kompozycję i koloryt budujące nastrój, przywołujące potęgę gór,
oraz
Marcinowi Krawczykowi – Artyście z Witaszyc
za indywidualne, całościowe oddanie charakterystycznych cech Zakopanego. Ujęcie bardzo oryginalne, stanowiące kolażową „opowieść” autora o Jego Zakopanem.

3. Nagrodę otrzymał Dariusz Słota – Artysta z Częstochowy
za oryginalność ujęcia tematu ukazującego relację: człowiek – góry, za minimalizm kompozycji i jej syntetyczną prostotę.

3. Równorzędne Wyróżnienia Honorowe otrzymali:
Marlena Makiel-Hędrzak – Artystka z Trześniowa
za wskazanie kulturowo-historycznych kontekstów Zakopanego, oryginalną kompozycję opartą o doświadczenie surrealizmu, ale własną, niesztampową.
Janusz Motylski – Artysta z Karpacza
za odwagę, wręcz brawurę kolorystyczną, za osobiste spojrzenie na Tatry pełne radosnego optymizmu.
Małgorzata Rosińska – Artystka z Zakopanego
za plastyczną sumę własnych wrażeń z Zakopanego. Subiektywne spojrzenie ujęte w interesującej kompozycji i wyrazistym kolorycie.

Uczestnikom pokonkursowej wystawy „Moje Zakopane” serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy. Wszystkim uczestnikom życzymy dalszych sukcesów w pracy twórczej i owocnych spotkań pod Tatrami w kolejnych odsłonach tego wyjątkowego wydarzenia.

Wśród licznie zgromadzonych gości, którzy uświetnili wernisaż swoją obecnością, znaleźli się między innymi: Zastępca Burmistrza Miasta Pani Agnieszka Nowak Gąsienica, Naczelnik Wydziału Kultury Pani Joanna Staszak, Zastępca Przewodniczącego Rady Miasta Pan Maciej Wojak i Zastępca Starosty Pan Jerzy Zacharko.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Grafika Folk w ramce IXGrafika Folk w ramce IXGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.