PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Widowisko „Łączmy serca” poświęcone Tadeuszowi Kościuszce.

Niedziela, 22 października 2017 r.
Autor: Piotr Kyc

Widowisko „Łączmy serca” poświęcone Tadeuszowi Kościuszce.21 października w sali Zakopiańskiego Centrum Edukacji Barbara Wachowicz wystawiła widowisko, pt.: ”Łączmy serca” poświęcone Tadeuszowi Kościuszce. Było to duże przedsięwzięcie, angażujące wiele osób występujących na scenie jak i pomagających w organizacji całości. W roli Tadeusza Kościuszki wystąpił Wojciech Raszewski, a w roli Księżnej Ludwiki Hanna Wojakówna – absolwenci Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie. Ponadto udział wzięła młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im.Oswalda Balzera w Zakopanem pod opieką artystyczną profesor Wioletty Szymańskiej, oraz młodzież z Zespołu Szkół Hotelarsko – Turystycznych im. Władysława Zamoyskiego pod opieką artystyczną profesor Jolanty Dolińskiej.


Nie zabrakło harcerzy z 3 Zakopiańskiej Drużyny Harcerzy Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej „Górska Ostoja” im. Tadeusza Kościuszki, którzy pełni służbę porządkową i kolporterską.

Zagrał Zespół Klimka Bachledy pod kierownictwem Zofii Kubiniec Stanuch.

Dziękujemy Barbarze Wachowicz, autorce scenariusza i narracji, za to niezwykłe widowisko czynnie angażujące młodzież w odkrywanie naszej historii. To była kolejna niezapomniana lekcja patriotyzmu.

 

 

Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska ISpinka góralska IMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    170 zł
  • Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona" Obwód 21 cm. Materiały: Szkło i srebro. Zapięcie szufladkowe. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    55 zł
  • Wisiorek "Ogródek 4"Wisiorek "Ogródek 4"Wisiorek, z sukna, tkaniny i cekin. Średnica zawieszki 6,5 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.