Zakopane
Kultura
Koncert „Les Deboucheurs" na „Górce”
Autor: Piotr Kyc
29 października w kościele Ojców Jezuitów „Na gGórce” miał miejsce koncert zespołu „Les Deboucheurs". Muzycy stworzyli jedyny w swoim rodzaju projekt i po raz pierwszy upublicznili go na Podhalu. Muzyki francuskiej w interpretacji podhalańsko – jazzowej w Zakopanem jeszcze nie było. Członkowie zespołu tak mówią o swojej działalności: „Zespół „Les Deboucheurs" powstał na styku odmiennych światów, w krainie krzyżujących się idei, uczuć i myśli. Artyści, niesieni wiatrem dźwięków, ruszają w podróż tropem najpiękniejszych kwiatów muzyki etnicznej i klasycznej, doprawiając elegancję francuskich walców porywczością tang Astora Piazzoli, a ekspresyjną fantazję stylu gypsy osładzając delikatnością ballad jazzowych. Tak oto zespół „Les Deboucheurs” pragnie zaskakiwać w swym repertuarze bukietem różnych, niekiedy sprzecznych emocji, zlewających się w jedną, piękną i spójną całość, fascynującą jak opowieść wyszeptana przed laty przez dziadka do snu”.
Jakub Hubicki – Student Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. Wcześniej studiował na Wydziale Instrumentalistyki Klasycznej w Katowicach oraz Filozofię na Akademii Ignatianum w Krakowie. Koncertuje od 2011 roku, zadebiutował w Teatrze Witkacego w Zakopanem, gdzie był współtwórcą oraz wykonawcą muzyki do spektaklu „In Limbo”, wystawianym w 2011 i 2012 roku. Zaczął wówczas współpracować z zespołami Meeow, Zwyk, Son in Love i ChuChu. Obecnie gra w dwóch zespołach, Harmony Trejo i Paradigmat oraz koncertuje z Adą Szulc i zespołem Zwyk.
Dominik Pietraszek – Skrzypek i Puzonista w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie Dominika Bieńczyckiego oraz Marka Michalaka. Przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 6 lat w Państwowej Szkole im F. Chopina w Nowym Targu. Pomimo „klasycznego rygoru” interesował się muzyką folklorystyczną, która świetnie uzupełniała brak improwizacji w szkole. Z zespołem Regionalnym „Zielony Jawor” koncertował i chłonął kulturę folkową Polski, Słowacji, Węgier, Litwy, Czech, czy Chorwacji, co nie pozostaje bez wpływu na styl jego improwizacji.
Szymon Kozikowski – Ceniony krakowski Gitarzysta jazzowy studiujący na Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie Piotra Domagały. W swojej karierze akompaniował wielu wokalistom, a stylistyki muzyczne w jakich się swobodnie porusza sięgają od rocka, przez poezję śpiewaną, swing, blues, jazz, pop i muzykę klezmerską. Naukę rozpoczął w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie Krzysztofa Bolka.
Kacper Baca – Swą przygodę z instrumentem rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej w Żywcu, w klasie kontrabasu Macieja Spychały, gdzie już od najmłodszych lat miał kontakt nie tylko z muzyką klasyczną, ale i z ludźmi głęboko zakorzenionymi w dźwiękach etnicznych. Owocuje to świetną zdolnością improwizacji oraz unikalnym charakterem brzmienia. Obecnie student Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie Marka Kalinowskiego i ceniony muzyk grający w różnych zespołach klezmerskich na Krakowskim Kazimierzu.
- Portfel IPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z czarnej podszewki. Szerokość ok. 13 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty 35 zł
- Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik z kulek turkusu /średnica 1 cm / oraz kulek agatu różowego /średnica 0,8 cm/. Obw. 46,5 cm 85 zł
- Magnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...7 zł