PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Koncert „Les Deboucheurs" na „Górce”

Niedziela, 29 października 2017 r.
Autor: Piotr Kyc

Koncert „Les Deboucheurs" na „Górce”29 października w kościele Ojców Jezuitów „Na gGórce” miał miejsce koncert zespołu „Les Deboucheurs". Muzycy stworzyli jedyny w swoim rodzaju projekt i po raz pierwszy upublicznili go na Podhalu. Muzyki francuskiej w interpretacji podhalańsko – jazzowej w Zakopanem jeszcze nie było. Członkowie zespołu tak mówią o swojej działalności: „Zespół „Les Deboucheurs" powstał na styku odmiennych światów, w krainie krzyżujących się idei, uczuć i myśli. Artyści, niesieni wiatrem dźwięków, ruszają w podróż tropem najpiękniejszych kwiatów muzyki etnicznej i klasycznej, doprawiając elegancję francuskich walców porywczością tang Astora Piazzoli, a ekspresyjną fantazję stylu gypsy osładzając delikatnością ballad jazzowych. Tak oto zespół „Les Deboucheurs” pragnie zaskakiwać w swym repertuarze bukietem różnych, niekiedy sprzecznych emocji, zlewających się w jedną, piękną i spójną całość, fascynującą jak opowieść wyszeptana przed laty przez dziadka do snu”.


Jakub Hubicki – Student Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. Wcześniej studiował na Wydziale Instrumentalistyki Klasycznej w Katowicach oraz Filozofię na Akademii Ignatianum w Krakowie. Koncertuje od 2011 roku, zadebiutował w Teatrze Witkacego w Zakopanem, gdzie był współtwórcą oraz wykonawcą muzyki do spektaklu „In Limbo”, wystawianym w 2011 i 2012 roku. Zaczął wówczas współpracować z zespołami Meeow, Zwyk, Son in Love i ChuChu. Obecnie gra w dwóch zespołach, Harmony Trejo i Paradigmat oraz koncertuje z Adą Szulc i zespołem Zwyk.

Dominik Pietraszek – Skrzypek i Puzonista w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie Dominika Bieńczyckiego oraz Marka Michalaka. Przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 6 lat w Państwowej Szkole im F. Chopina w Nowym Targu. Pomimo „klasycznego rygoru” interesował się muzyką folklorystyczną, która świetnie uzupełniała brak improwizacji w szkole. Z zespołem Regionalnym „Zielony Jawor” koncertował i chłonął kulturę folkową Polski, Słowacji, Węgier, Litwy, Czech, czy Chorwacji, co nie pozostaje bez wpływu na styl jego improwizacji.

Szymon Kozikowski – Ceniony krakowski Gitarzysta jazzowy studiujący na Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie Piotra Domagały. W swojej karierze akompaniował wielu wokalistom, a stylistyki muzyczne w jakich się swobodnie porusza sięgają od rocka, przez poezję śpiewaną, swing, blues, jazz, pop i muzykę klezmerską. Naukę rozpoczął w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie Krzysztofa Bolka.

Kacper Baca – Swą przygodę z instrumentem rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej w Żywcu, w klasie kontrabasu Macieja Spychały, gdzie już od najmłodszych lat miał kontakt nie tylko z muzyką klasyczną, ale i z ludźmi głęboko zakorzenionymi w dźwiękach etnicznych. Owocuje to świetną zdolnością improwizacji oraz unikalnym charakterem brzmienia. Obecnie student Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie Marka Kalinowskiego i ceniony muzyk grający w różnych zespołach klezmerskich na Krakowskim Kazimierzu.

 

Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska IISpinka góralska IIMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym z szarotką w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    290 zł
  • Grafika Folk w ramce IIGrafika Folk w ramce IIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Korale folkowe IIKorale folkowe IIKorale folkowe wykonane z tybetu i żółtej włóczki. Zapinane na haczyk. Długość całości 72 cm.
    70 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.