PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Lipiec 2018 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Kultura

„Koncerty w Zakopanem – lato 2018”

Piątek, 6 lipca 2018 r.
Autor: Adam Kitkowski

„Koncerty w Zakopanem – lato 2018”Trwa cykl wydarzeń muzycznych „Koncerty w Zakopanem – lato 2018”, które w tym roku poświęcone są 100. rocznicy odzyskania niepodległości Polski. Dzięki licznemu Komitetowi Honorowemu – weszli do niego naukowcy z kilku uczelni, oficerowie WP, artyści oraz literaci – wydarzenia muzyczne i literackie nabrały rocznicowego blasku.


Mieszkańcy Zakopanego i turyści do tej pory mogli usłyszeć utwory klasyki modernistycznej w wykonaniu orkiestry z Oslo i Młodej Filharmonii z Krakowa pod batutą Tomasza Chmiela, a także pieśni polskie – narodowe i religijne – w wykonaniu Chóru Mieszanego „Con Spirito” z Zielonej Góry. Dyrektorem zielonogórskiego chóru jest Małgorzata Szumska.

6 lipca 2018 roku o godzinie 20.45 w kościele Księży Misjonarzy na Olczy czas na młodych muzyków z Wielkiej Brytanii. W wieczornym koncercie zaprezentują się dwa zespoły –  młodzieżowy chór mieszany i orkiestra kameralna z niewielkiego miasta Calne, które położone jest na zachód od Londynu. Młodzi, angielscy muzycy przygotowali program różnorodny, od Haydna po współczesną muzykę amerykańską. Jak zwykle w czasie wieczoru usłyszymy akcent polski.
Organizatorem całego cyklu koncertów i wydarzeń towarzyszących jest stowarzyszenie TKN. Wstęp na wszystkie imprezy jest wolny.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom ISłownik biograficzny "Podhalanie" tom ILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie I Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł
  • Obraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł
  • Korale folkowe IIIKorale folkowe IIIKorale folkowe wykonane z białego tybetu i zielonej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 100 cm.
    70 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.