PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Lipiec 2018 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Kultura

FESTIWAL NA PÓŁMETKU!

Środa, 25 lipca 2018 r.
Autor: Zakopiańskie Centrum Kultury

FESTIWAL NA PÓŁMETKU!18. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Zakopanem osiągnął półmetek. W niedzielę, 22 lipca, w zabytkowym kościółku św. Jana Apostoła i Ewangelisty na Harendzie, odbył się trzeci festiwalowy koncert. Sopranistki Julieta Gonzalez-Springer i Katarzyna Wiwer przygotowały repertuar złożony z duetów i utworów solowych religijnej muzyki Hiszpanii, Katalonii i Meksyku doby baroku. Do wspólnego muzykowania śpiewaczki zaprosiły znakomitego klawesynistę Andrzeja Zawiszę oraz grającego na instrumentach perkusyjnych Jakuba Personę.


Wydarzenie spotkało się z wielkim entuzjazmem ze strony melomanów. Podczas koncertu zabrzmiały bowiem instrumenty z kręgu kulturowego Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej, które zazwyczaj nie kojarzą się z muzyką klasyczną, m.in. kastaniety. Nie zabrało również anegdot związanych z meksykańską kulturą i obyczajowością, którymi podzieliła się z publicznością pochodząca z tego kraju Julieta Gonzalez-Springer. Artystka, która doskonale mówi po polsku i ukończyła studia wokalne w krakowskiej Akademii Muzycznej zdradziła również, że w jej żyłach płynie zarówno hiszpańska, jak i indiańska krew. 
 
Obok licznej widowni, artystom dziękował również Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula, który wspomniał, że zakopiańska publiczność nie po raz pierwszy nagrodziła brawami meksykański temperament. Na jednej z ostatnich edycji Festiwalu Folkloru Ziem Górskich  wśród nagrodzonych był zespół z Meksyku.
 
Organizatorami 18. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej są Miasto Zakopane i Zakopiańskie Centrum Kultury.
Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: Dwójka- Program 2 Polskiego Radia, Radio Kraków, TVP 3 Kraków, Tygodnik Podhalański i Gość Niedzielny.
Wstęp na wszystkie festiwalowe wydarzenia jest bezpłatny.
 
A na kolejny koncert zapraszamy w sobotę 28 lipca do Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik na Olczy. Z programem pt. „Chopin nie tylko na ludowo” wystąpi Maria Pomianowska wraz z przyjaciółmi. Początek o godz. 18:00.
 
Szczegóły na www.festiwale.zakopane.pl
Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.