PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Lipiec 2018 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Kultura

41.Dni Muzyki Karola Szymanowskiego - posiady z Marcelem Chyrzyńskim "U Wnuka"

Piątek, 27 lipca 2018 r.
Autor: Piotr Kyc

Piotr Kyc41. Dni Muzyki Karola Szymanowskiego, trwające od 22 lipca mają się ku końcowi. Pośród wielu koncertów i imprez towarzyszących można wspomnieć Posiady z Kapelą Góralską, jakie odbyły się 24 lipca w Galerii u Wnuka (Restauracja U Wnuka). Gospodyni posiadów dr Małgorzata Wnuk zaprosiła kompozytora Marcela Chyrzyńskiego, który ciekawie opowiadał o swojej pasji, jaką jest tworzenie muzyki. Prowadząca spotkanie Agnieszka Nowok-Zych rozmawiała z kompozytorem i o jego innych zainteresowaniach. Okazało się, że Marcel Chyrzyński jest poważnym kolekcjonerem samurajskiego uzbrojenia, japońskich drzeworytów, egzotycznych instrumentów i... fajek (posiada ich 250).


W najbliższą niedzielę, 29 lipca, o godzinie 20.00 w kościele pw. Św.Krzyża odbędzie się Koncert Finałowy w programie którego usłyszymy utwór Marcela Chyrzyńskiego - Ukiyo-e nr 4 na klarnet, waltornię, fortepian i orkiestrę smyczkową.

Dla zainteresowanych  należy wyjaśnić, że inspiracją do napisania tego utworu był cykl drzeworytów japońskich, przedstawiających scenki rodzajowe o tematyce samurajskiej.

Intrygujący tytuł  " Ukiyo-e " to w w tłumaczeniu "obrazy przepływającego świata".

Zatem zapraszamy na niedzielny koncert, podczas którego Orkiestra Śląskich Kameralistów pod dyrekcją Roberta Kabry wykona utwory Karola Szymanowskiego, Henryka Mikołaja Góreckiego, Edwarda Elgara i Marcela Chyrzyńskiego.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XITorebka filcowa XITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA - dodatkowo...
    160 zł
  • Poduszka brązowaPoduszka brązowaPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 38 na 38 cm.
    100 zł
  • Torebka filcowa XIVTorebka filcowa XIVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.