PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Styczeń 2010 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Rozmaitości

Ptaki Polski w obiektywie członków Nikon Klub Polska

Poniedziałek, 25 stycznia 2010 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaW Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym TPN odbył się wernisaż wystawy "Ptaki Polski". Ta niezwykła wystawa prezentuje dorobek członków Stowarzyszenia Nikon Klub Polska w dziedzinie fotografii ptaków żyjących na wolności w Polsce i składa się z pięćdziesięciu fotografii wykonanych przez jedenastu autorów.


Kiedy popatrzymy na nasz krajobraz, to najbardziej ożywiającym elementem faunistycznym są właśnie ptaki. Bez ich śpiewu i ruchu krajobraz staje się martwy. Ale obserwacja ptaków to rzecz bardzo trudna, wymagająca cierpliwości i dużych umiejętności. Ptaki są bowiem szybkie, płochliwe, a zarazem niezwykle piękne. Ta wystawa pokazuje ptaki w niemalże intymnych momentach, które trudno zaobserwować na co dzień. Jest tu większość gatunków ptaków gnieżdżących się w Polsce. Mam jednak maleńki niedosyt - brakuje tu ptaków górskich - mówił podczas wernisażu wicedyrektor TPN Stanisław Czubernat, który złożył fotografom z Nikon Klub Polska propozycję zorganizowani pleneru fotograficznego w Tatrach.

Wystawa „Ptaki Polski” w październiku 2009 r. prezentowana była po raz pierwszy w Muzeum Przyrodniczym Wolińskiego Parku Narodowego. Obecnie druga edycja wystawy w ośrodku TPN zbiegła się z zimowym zlotem Nikon Klub Polska, który odbywał się w Kościelisku. Natomiast wiosną wystawa będzie eksponowana na Bornholmie w centrum edukacyjnym NaturBornholm.

W ośrodku TPN, przy ul. Chałubińskiego 42a, można ją oglądać do 20 lutego, w godzinach 8.00 - 15.00 od poniedziałku do soboty.

Autorzy wystawy: Piotr Chara, Tomasz Grześkowiak, Henryk Janowski, Michał Jastrzębski, Andrzej Jeziorowski, Jacek Kardasiewicz, Sławomir Krajniewski, Tomasz Krupienko, Tomasz Olechno, Paweł Pawlak oraz Waldemar Woźniak.

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Lykorz mimo włosnyj wóli”„Lykorz mimo włosnyj wóli”Płyta DVD zawiera spektakl „Lykorz mimo włosnyj wóli” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 2 min.) Amatorski Zespół Teatralny im...
    30 zł
  • SAGA - Trebunie TutkiSAGA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Stanisław Trebunia-Tutka , Henryk Trebunia-Tutka...
    25 zł
  • Naszyjnik "Karmelki"Naszyjnik "Karmelki"Naszyjnik dla dziewczynek ze nieregularnego kwarcu różowego oraz koralików vintage - Lampwork / szklane ozdobne. Obwód 46 cm. 
    50 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.