PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Czerwiec 2010 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Rozmaitości

System informacji turystycznej Tatra-info połączy Podhale i Liptów

Czwartek, 24 czerwca 2010 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

System informacji turystycznej Tatra-info połączy Podhale i LiptówZakopane nawiązało ze słowackim Liptowem współpracę, której efektem jest realizacja projektu Tatra-info. Biuro Promocji Zakopanego i Stowarzyszenie Ruchu Turystycznego Klaster Liptov pozyskało na ten cel środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Euroregionu "Tatry". Koszt projektu to ponad 47 tys. euro. Słowaccy partnerzy składają już kolejne aplikacje na kontynuację działań. W ramach projektu w Zakopanem pojawią się dwa infokioski najnowszej generacji, które zapewnią prosty sposób dotarcia do informacji. Wydany zostanie także folder polsko-słowacki i kilkaset plakatów. Przygotowywana jest strona internetowa Tatra-info.


Słowaccy partnerzy składają już kolejne aplikacje na kontynuację działań. W ramach projektu w Zakpanem pojawią się już wkrótce dwa infokioski najnowszej generacji, które zapewnią prosty sposób dotarcia do inormacji. Wydany zostanie także folder polsko-słowacki i kilkaset plakatów. Przygotowywana jest strona internetowa Tatra-info.

- Jest to projekt pilotażowy, którym chcemy wyjść na przeciw zapotrzebowaniom naszych turystów. Przyjeżdżając do Zakopanego chcą oni dowiedzieć się, co się dzieje nie tylko w tym mieście, ale w całym regionie, również po drugiej stronie Tatr. W Zakopanem będą więc informowani o atrakcjach turystycznych i wydarzeniach kulturalnych na Słowacji i na odwrót. Chcemy też złamać pewne bariery i stereotypy, że Słowacja jest zagrożeniem dla Zakopanego i Podhala. Uważamy, że połączenie naszych wysiłków, finansów, możliwości i doświadczeń dla wspólnego wypromowania Tatr stanowić będzie jakąś przeciwwagę dla oferty Alp. O Alpach nie mówi się przecież, że są francuskie, austriackie czy też włoskie. Stanowią one pewną całość i my chcemy tak traktować Tatry. Jest to nasze wspólne dobro - wyjaśniał dyrektor Biura Promocji Zakopanego Andrzej Kawecki.
- Na tym projekcie będziemy się uczyć współpracy i będziemy chcieli pokazać, że ten kierunek, który przyjęliśmy jest prawidłowy i pożądany. A kolejne projekty pomogą nam wypromować makroregion, jakim są Tatry - dodał.
Promocja projektu będzie miała miejsce podczas Festiwalu w Wychodnej na Słowacji oraz Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik z drobnych Korali rekonstruowanych oraz z przekładek - drobniutkich koralików szklanych. Obwód 49,5 cm. Średnica koralików z korala 0,7 i 0,5 cm. Zapięcie...
    65 zł
  • Naszyjnik "Karmelki"Naszyjnik "Karmelki"Naszyjnik dla dziewczynek ze nieregularnego kwarcu różowego oraz koralików vintage - Lampwork / szklane ozdobne. Obwód 46 cm. 
    50 zł

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.