PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Sierpień 2013 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Rozmaitości

Patronat medialny WATRA

Jubileuszowy Konkurs Festiwalowy. Rozstrzygnięcie trzeciej części

Poniedziałek, 5 sierpnia 2013 r.
Autor: AKS

Jubileuszowy Konkurs Festiwalowy. Rozstrzygnięcie trzeciej częściTrzecia część konkursu dotyczącego historii Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem została rozstrzygnięta. Zadanie polegało na udzieleniu prawidłowych odpowiedzi na dwa pytania oraz uzasadnieniu chęci uczestnictwa w Festiwalu. Oceniana była jego oryginalność i pomysłowość. Zwycięzcą została Dominika Warmuz z Legnicy. W nagrodę otrzymuje ona podwójne zaproszenie na koncert jubileuszowy z udziałem Hanki Rybki, który odbędzie się 29 sierpnia w namiocie festiwalowym. Kolejna część konkursu już w najbliższą środę.


Prawidłowe odpowiedzi na pytania:

 1. W ramach Festiwalu od kilku lat odbywa się szereg wydarzeń i imprez towarzyszących m.in. Mistrzostwa Podhala w Powożeniu i Konkurs na Śpiew Pytacki; Konkurs Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków      Ludowych; Kiermasz Sztuki Ludowej i Rzemiosła Artystycznego.
 2. Usynowienie pieśni „Góralu czy ci nie żal” odbyło się 25 sierpnia 2012r. podczas 44. Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem.

Publikujemy także zwycięską odpowiedź na trzecie pytanie: Za co lubisz Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich?

Kiedy po raz pierwszy uczestniczyłam w festiwalu w zeszłym roku, czułam niesamowite podniecenie, radość i entuzjazm. "Zbiegałam" szybko ze szlaków, byle tylko zdążyć na godzinę 17 do festiwalowego namiotu. Dzień w dzień przenosiłam się do różnych krajów poznając inne kultury, folklor innych narodów i może przede wszystkim nasz rodzimy górski folklor. Odkąd pamiętam pociągały mnie inne kultury, zwłaszcza te orientalne. Orient jest dla nas czymś bardzo odległym i mało osiągalnym. Dzięki uczestnictwu w takich festiwalach, człowiek przenosi się choć na chwilę tam, gdzie musiałby lecieć samolotem. Dodatkowo można przeżyć podróż po kilku krajach w ciągu zaledwie kilku godzin. Jest to niesamowita przygoda kulturowa i duchowa. Dlatego też planując urlop na ten rok, nie brałam innej daty pod uwagę jak tej, w czasie której odbywa się festiwal.

Górski folklor dla miłośnika gór jest czymś jeszcze dodatkowym i szczególnym. Można zbliżyć się w ten sposób do swych ukochanych górskich miejsc, poczuć ducha tego terenu. Bardziej zrozumieć klimat, nabrać większego szacunku i pokory do gór. Udział w festiwalu jest dla mnie czymś wyjątkowym. Czymś dzięki czemu ładuję akumulatory i dostaję ogromny zastrzyk kulturowy. Kultura i muzyka jest to coś, bez czego nie potrafiłabym normalnie funkcjonować. Dlatego udział w tym wydarzeniu traktuję jako coś bardzo osobistego i  niezwykłego. Festiwal lubię przede wszystkim za jego barwność, dostarczane mi emocje, możliwość poznania innych kultur i muzyczną przygodę.

Zobacz w naszym sklepie:
 • Magnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
  7 zł
 • SAGA - Trebunie TutkiSAGA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Stanisław Trebunia-Tutka , Henryk Trebunia-Tutka...
  30 zł
 • „Zatraceniec”„Zatraceniec”Płyta DVD zawiera spektakl „Zatraceniec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 54 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
  30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.