PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Sierpień 2013 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Rozmaitości

Patronat medialny WATRA

Jubileuszowy Konkurs Festiwalowy. Rozstrzygnięcie trzeciej części

Poniedziałek, 5 sierpnia 2013 r.
Autor: AKS

Jubileuszowy Konkurs Festiwalowy. Rozstrzygnięcie trzeciej częściTrzecia część konkursu dotyczącego historii Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem została rozstrzygnięta. Zadanie polegało na udzieleniu prawidłowych odpowiedzi na dwa pytania oraz uzasadnieniu chęci uczestnictwa w Festiwalu. Oceniana była jego oryginalność i pomysłowość. Zwycięzcą została Dominika Warmuz z Legnicy. W nagrodę otrzymuje ona podwójne zaproszenie na koncert jubileuszowy z udziałem Hanki Rybki, który odbędzie się 29 sierpnia w namiocie festiwalowym. Kolejna część konkursu już w najbliższą środę.


Prawidłowe odpowiedzi na pytania:

 1. W ramach Festiwalu od kilku lat odbywa się szereg wydarzeń i imprez towarzyszących m.in. Mistrzostwa Podhala w Powożeniu i Konkurs na Śpiew Pytacki; Konkurs Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków      Ludowych; Kiermasz Sztuki Ludowej i Rzemiosła Artystycznego.
 2. Usynowienie pieśni „Góralu czy ci nie żal” odbyło się 25 sierpnia 2012r. podczas 44. Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem.

Publikujemy także zwycięską odpowiedź na trzecie pytanie: Za co lubisz Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich?

Kiedy po raz pierwszy uczestniczyłam w festiwalu w zeszłym roku, czułam niesamowite podniecenie, radość i entuzjazm. "Zbiegałam" szybko ze szlaków, byle tylko zdążyć na godzinę 17 do festiwalowego namiotu. Dzień w dzień przenosiłam się do różnych krajów poznając inne kultury, folklor innych narodów i może przede wszystkim nasz rodzimy górski folklor. Odkąd pamiętam pociągały mnie inne kultury, zwłaszcza te orientalne. Orient jest dla nas czymś bardzo odległym i mało osiągalnym. Dzięki uczestnictwu w takich festiwalach, człowiek przenosi się choć na chwilę tam, gdzie musiałby lecieć samolotem. Dodatkowo można przeżyć podróż po kilku krajach w ciągu zaledwie kilku godzin. Jest to niesamowita przygoda kulturowa i duchowa. Dlatego też planując urlop na ten rok, nie brałam innej daty pod uwagę jak tej, w czasie której odbywa się festiwal.

Górski folklor dla miłośnika gór jest czymś jeszcze dodatkowym i szczególnym. Można zbliżyć się w ten sposób do swych ukochanych górskich miejsc, poczuć ducha tego terenu. Bardziej zrozumieć klimat, nabrać większego szacunku i pokory do gór. Udział w festiwalu jest dla mnie czymś wyjątkowym. Czymś dzięki czemu ładuję akumulatory i dostaję ogromny zastrzyk kulturowy. Kultura i muzyka jest to coś, bez czego nie potrafiłabym normalnie funkcjonować. Dlatego udział w tym wydarzeniu traktuję jako coś bardzo osobistego i  niezwykłego. Festiwal lubię przede wszystkim za jego barwność, dostarczane mi emocje, możliwość poznania innych kultur i muzyczną przygodę.

Zobacz w naszym sklepie:
 • Obraz olejny Folk IVObraz olejny Folk IVObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
  300 zł
 • Obraz olejny Folk IIObraz olejny Folk IIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
  300 zł
 • Torebka filcowa XVTorebka filcowa XVOkrągła torebka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki.   Obwód ok. 57 cm Wysokość ok.20 cm Wysokość z...
  60 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.