PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Czerwiec 2014 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Rozmaitości

Szkolny festyn rodzinny

Poniedziałek, 2 czerwca 2014 r.
Autor: Regina Watycha

Szkolny festyn rodzinnyW dniu 1 czerwca w niedzielę wspólnie organizowaliśmy po raz drugi rodzinny festyn. Rada Rodziców, Dyrektor i Rada Pedagogiczna oraz Szkolna Rada Uczniowska Szkoły Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka wspólnie zorganizowali spotkanie dla całej społeczności szkoły z okazji Dnia Dziecka oraz Dnia Mamy i Taty. Głównym punktem festynu były występy uczniów dla rodziców oraz rodziców dla dzieci.


O 14.30 dyrektor szkoły Piotr Kopeć oraz Rada Rodziców przywitali zebranych na placu przy szkole i zaprosili do udziału we wspólnej zabawie.

Uczniowie klas pierwszych przygotowani przez wychowawczynie - mgr Beatę Piskorską, mgr Elżbietę Mozdyniewicz i mgr Izabelę Gąsienicę-Walczak przedstawili bardzo ciekawe scenki teatralne dla Mamy i Taty.

Następnie uczniowie klasy IIa i II c przygotowani przez mgr Ewę Franusik-Schastok oraz mgr Monikę Diurczak poprzez pantomimę pokazali ważne wartości dla każdej rodziny: miłość, zaufanie i życzliwość.Kolejny ciekawy występ w języku angielskim przedstawili uczniowie klasy IIb, przygotowani przez mgr Renatę Żemełko.

Na zakończenie wystąpili uczniowie klas III, którzy pod opieką mgr Anny Kowalskiej-Koniecznek przygotowali przedstawienie teatralne dl aswoich rodziców. Po występach przedstawiciele Szkolnej Rady Uczniowskiej: Alicja Malacina i Bartek Walkosz złożyli wszystkim rodzicom i opiekunom najlepsze życzenia.

I wtedy do akcji przystąpili rodzice, którzy brawurowo odegrali scenki ze znanych bajek. Był to specjalnie przygotowany występ dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka.

A na zakończenie w sali gimnasycznej wystąpiła grupa cyrkowo-akrobatyczna z udziałem naszych uczniów. Grupa przygotowana przez Panią Ewę Pręgowską wprawiła w zachwyt publiczność, która mogła zobaczyć trudne układy akrobatyczne, jazdę na monocyklu, elementy żonglerki i wiele innych.

Akcja festynu nie przebiegała tylko w sali gimnastycznej, ale wiele działo się na korytarzach szkoły i na zewnątrz. Pani Anna Stawarz przygotowała kiermasz prac plastycznych. W świetlicy Pani Agnieszka Wrona przeprowadziła konkurs fotograficzny. Na tarasie i korytarzu grała muzyka, a DJ byli: Jan Wojtyła i Gracjan Depka. Rodzice przygotowali smaczną kiełbaskę z grilla oraz pyszne ciasta.

A na placu przy szkole sprzęt prezentowała Ochotnicza Straż Pożarna z Olczy i były gry sprawnościowe.

Nasze spotkanie trwało do wieczora, a zakończyły je rozgrywki sportowe, prowadzone przez Pana Andrzeja Skrobota i Panią Agatę Wądrzyk.

Był to bardzo miły czas.

Dziękujemy Radzie Rodziców za duże zaangażowanie oraz nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do występów i organizowali konkursy, kiermasz. Dziękujemy Szkolnej Radzie Uczniowskiej za pomoc organizacyjną.

Dziękujemy instytucjom: Urzędowi Miasta Zakopane i Ochotniczej Strzaży Pożarnej z Olczy, Teatrowi Witkacego, Firmie Shell oraz wszystkim, którzy pomogli w organizacji naszej imprezy.

Wreszcie dziękujemy wszystkim uczestnikom Festynu w Piątce, za to, że wspólnie mogliśmy spędzić kilka godzin w miłej atmosferze.

"Wszyscy jesteśmy sobie potrzebni. Razem łatwiej, radośniej, madrzej i bezpieczniej"
Janusz Korczak

Tekst: http://sp5zakopane.szkolnastrona.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Portfel IIPortfel IIPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z brązowej podszewki.   Szerokość ok. 13 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Brązowy...
    35 zł
  • Bańka choinkowa IIIBańka choinkowa IIIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    16 zł
  • Poduszka brązowaPoduszka brązowaPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 38 na 38 cm.
    100 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.