PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Wrzesień 2015 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Rozmaitości

Spotkanie w GALERII JEDNEGO AUTORA

Niedziela, 13 września 2015 r.
Autor: Ewa Czamańska

Spotkanie w GALERII JEDNEGO AUTORAa podstawie zawartego porozumienia pomiędzy Tatrzańską Agencją Rozwoju Promocji i Kultury, reprezentowaną przez dyrektora Krzysztofa Króla Łęgowskiego a Mirosławem Skvarkiem, burmistrzem Miasta Svit, w ostatnią środę odbyła się realizacja wspólnych działań umacniających tożsamości regionalne mieszkańców. Honorowymi gośćmi ze strony słowackiej byli...


- JUDr. Gabriel Bodnár - starosta  powiatu Batizovce
- Ján Šoltís - starosta powiatu  Mengusovce
- Martin Hajko - starosta powiatu  Štôla
- Ing. Radoslav Šeliga - starosta powiatu  Spišská Teplica
- PhDr. František Drozd, PhD. – poseł  miasta  Svit
- Ladislav Raček – prezes Stowarzyszenia AKO HUTI VIDIEK

A  w GALERII JEDNEGO AUTORA mogliśmy oglądać wystawę fotograficzną - Petera Kostki. Zdjęcia przedstawiały sytuacyjne ujęcia osób uczestniczących w przedsięwzięciach kulturalnych  Miasta Svit.

Burmistrz zapoznał z historią Miasta i zachęcił do odwiedzenia i współpracy z tym najmłodszym i najmniejszym miastem na Słowacji. Sprowadzeni  artyści  słowaccy:  Monika Piekielnicka – wokalistka oraz Pavol Šivec – fortepian, muzycznie ozdobili wieczorne spotkanie.
Starosta Tatrzański Piotr Bąk przywitał gości w ich ojczystym języku, podkreślając znajomość regionu i zasygnalizował istotę współpracy  poprzez wymianę środowisk kulturalnych, gospodarczych i edukacyjnych.

Bronisław Stoch - wójt Gminy Poronin, Stanisław Łukaszczyk – wójt Gminy Bukowina Tatrzańska oraz Rafał Szkaradziński- wójt Szaflary biorąc pod uwagę wzajemne doświadczenia w dziedzinach należących do produktu regionalnego, kultury oraz organizacji imprez, zadeklarowali chęć współpracy z burmistrzem Svitu, Mirosławm Skvarkiem.

Maciej Wojak, zastępca przewodniczącego Rady Miasta Zakopane i przewodniczący Komisji Kultury, który po raz kolejny gościł w GALERII JEDNEGO AUTORA podkreślił  dotychczasową współpracę Zakopanego z Popradem.

Anna Wende Surmiak, dyrektor Muzeum Tatrzańskiego im. Dr Tytusa Chałubińskiego mówiąc o obchodzonym w 2105 roku będącym  ROKIEM WITKIEWICZÓW  wspomniała  o zainaugurowanej współpracy w Galerii Encián, Skalnaté Pleso na Słowacji.

Ważnym akcentem była też deklaracja współpracy  przedstawicielki   Zespołu Artystycznych Szkół Państwowych w Zakopanem, która w imieniu Zofii Ziach, dyrektora szkoły podkreślała szczególny  czas obchodów w tym roku Jubileuszu 70 – lecia istnienia artystycznej zakopiańskiej  Alma Mater.

Smakowitym akcentem  wieczoru był poczęstunek serwowany przez  Hotel Spolcentrum,  który wzbudził szczególne uznanie wśród zaproszonych gości.
Nawiązane szczególne więzi emocjonalne i znajomości, wpłyną na poznawanie się, wymianę różnorodnych  środowisk poprzez udział we wzajemnych przedsięwzięciach promocyjno – gospodarczych.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce VGrafika Folk w ramce VGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Torebka filcowa XIIITorebka filcowa XIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Grafika Folk w ramce VIGrafika Folk w ramce VIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.