PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Październik 2011 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Sport

Trening w Zakopanem

Czwartek, 13 października 2011 r.
Autor: Tauron Bachleda Ski

Trening w ZakopanemW dniach 8 - 9 października młodzi alpejczycy biorący udział w programie treningowym TAURON OlimpijSki wzięli udział w niecodziennym treningu - idąc w ślady Adama Małysza zasiedli bowiem na belce startowej najprawdziwszej skoczni narciarskiej.


- Narciarstwo alpejskie to nie tylko jazda na nartach po śniegu, zawodnik sporo czasu spędza też w powietrzu. Trasy dzisiejszych slalomów często specjalnie ustawiane są tak, aby wprowadzić utrudnienie jakim jest konieczność oddania skoku. Jego długość w konkurencjach szybkościowych takich jak super gigant czy zjazd może liczyć nawet kilkadziesiąt metrów. Każdy alpejczyk z ambicjami musi zatem prędzej czy później zmierzyć się z mniejszą lub większą skocznią narciarską oraz własnym strachem - wyjaśnia Andrzej Bachleda - Curuś, autor projektu TAURON Bachleda Ski.

Celem treningu jest wyrobienie w młodych zawodnikach odpowiednich odruchów, które mogą okazać się kluczowe, gdy na trasie w ułamkach sekund będą musieli przygotować się na skok. - Przede wszystkim zależy nam na tym, aby narciarz był w stanie odpowiednio rozpocząć lot, bo od tego zależy to, co dzieje się z nim w powietrzu. Ćwiczenia obejmują też odpowiednie ukształtowanie sylwetki w trakcie skoku oraz oczywiście lądowanie, które decyduje przecież o dalszych losach zawodnika na danej trasie - dodaje Andrzej Bachleda - Curuś.

Treningi rozpoczynają się na najmniejszej skoczni, gdzie na co dzień trenują i rywalizują najmłodsi skoczkowie narciarscy. Następnie w miarę nabierania pewności siebie i indywidualnych predyspozycji grupa przenosi się na większe obiekty, na których najodważniejsi mogą polecieć nawet na odległość 50 metrów.

Jako, że narty zjazdowe zdecydowanie lepiej spisują się na trasie niż w rowkach rozbiegu skoczni narciarskiej, zawodnicy TAURON Teamu skorzystali ze specjalnego sprzętu - nart przeznaczonych do skoków narciarskich z zamontowanymi normalnymi wiązaniami alpejskimi oraz butów narciarskich, w których na co dzień jeżdżą i trenują. Nie ma więc klasycznego stylu "V" oraz telemarku podczas lądowania, niewątpliwie jednak ta forma treningu przynosi zawodnikom sporo emocji i zmusza do przełamywania własnych barier.

Więcej informacji o projekcie TAURON Bachleda Ski na www.tauronbachledaski.pl oraz na www.facebook.com/TauronBachledaSki

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę XMagnes Folk na lodówkę XMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Grafika Folk w ramce VGrafika Folk w ramce VGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Grafika Folk w ramce XGrafika Folk w ramce XGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.