PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Wrzesień 2009 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Wiadomości

Kontrowersje wokół Organów Hasiora - ciąg dalszy

Wtorek, 15 września 2009 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

Kontrowersje wokół Organów Hasiora - ciąg dalszyW związku z narastającym protestem przeciwko planom renowacji pomnika Władysława Hasiora na przełęczy Snozka sprawę skomentował podczas ostatniej konferencji prasowej burmistrz Zakopanego.


Gospodarzem, właścicielem terenu i decydentem jest wójt Czorsztyna. Burmistrz Zakopanego nie ma z tym nic wspólnego. Ja występowałem na radzie w tej sprawie, ponieważ Hasior jest zakopiańczykiem. Zależy nam więc na tym, aby jego dzieła były w należyty sposób szanowane i doceniane. Wójt Czorsztyna prosił o dofinansowanie remontu z zaznaczeniem, że usunie tablicę z dotychczasową dedykacją pomnika. Rada Miasta Zakopane podjęła uchwałę o przekazaniu 7 tys. zł na ten cel. Nie rozumiem nagonki wokół tego tematu, skoro napis na organach ma być zmieniony - mówił Janusz Majcher. Burmistrz deklarował ponadto, że w sytuacji, gdyby nie było miejsca dla pomnika w Czorsztynie, znajdzie się ono w Zakopanem, chociażby obok galerii Hasiora.
Przypomnijmy, że skarga na uchwałę Rady Miasta została skierowana do Wojewody Małopolskiego przez Klub im. Wł. Zamoyskiego oraz kilka innych stowarzyszeń z terenu Podhala. Wojewoda z kolei skierował ją do Regionalnej Izby Obrachunkowej, aby wyjaśnić, czy gmina może partycypować w kosztach renowacji pomnika, który nie znajduje się na jej terenie.

Zobacz w naszym sklepie:
  • "Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć" - 40 stronnicowy album z fotografiami Grzegorza Gałązki i tekstem Ks. Władysława Mariana Zarębczana. Wydawnictwo MICHALINEUM. My, górale...
    40 zł
  • Podkładki korkowe FolkPodkładki korkowe FolkPodkładki korkowe pod kubki z autorskim wzorem w stylu folk, zainspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Czarno - biały design z pewnością...
    25 zł
  • Grafika Folk w ramce IIIGrafika Folk w ramce IIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.