PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Wrzesień 2009 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Wiadomości

Kontrowersje wokół Organów Hasiora - ciąg dalszy

Wtorek, 15 września 2009 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

Kontrowersje wokół Organów Hasiora - ciąg dalszyW związku z narastającym protestem przeciwko planom renowacji pomnika Władysława Hasiora na przełęczy Snozka sprawę skomentował podczas ostatniej konferencji prasowej burmistrz Zakopanego.


Gospodarzem, właścicielem terenu i decydentem jest wójt Czorsztyna. Burmistrz Zakopanego nie ma z tym nic wspólnego. Ja występowałem na radzie w tej sprawie, ponieważ Hasior jest zakopiańczykiem. Zależy nam więc na tym, aby jego dzieła były w należyty sposób szanowane i doceniane. Wójt Czorsztyna prosił o dofinansowanie remontu z zaznaczeniem, że usunie tablicę z dotychczasową dedykacją pomnika. Rada Miasta Zakopane podjęła uchwałę o przekazaniu 7 tys. zł na ten cel. Nie rozumiem nagonki wokół tego tematu, skoro napis na organach ma być zmieniony - mówił Janusz Majcher. Burmistrz deklarował ponadto, że w sytuacji, gdyby nie było miejsca dla pomnika w Czorsztynie, znajdzie się ono w Zakopanem, chociażby obok galerii Hasiora.
Przypomnijmy, że skarga na uchwałę Rady Miasta została skierowana do Wojewody Małopolskiego przez Klub im. Wł. Zamoyskiego oraz kilka innych stowarzyszeń z terenu Podhala. Wojewoda z kolei skierował ją do Regionalnej Izby Obrachunkowej, aby wyjaśnić, czy gmina może partycypować w kosztach renowacji pomnika, który nie znajduje się na jej terenie.

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Zatraceniec”„Zatraceniec”Płyta DVD zawiera spektakl „Zatraceniec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 54 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł
  • Bransoletka "Mix 1"Bransoletka "Mix 1"Bransoletka "Mix 1" Obwód - 18 cm. Matriały: Jadeit, Lapis lazuli, Turkus, Aragonit, Koral, Szkło. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł
  • Wisior "Kula Jadeitu"Wisior "Kula Jadeitu"Wisior z dużą /średn. 2,5 cm./ i stosunkowo ciężką, z grawerowaną we wzór, kulą jadeitu. Resztę stanowią oponki amazonitu /mniejsze, przeźroczyste/ , oponki jaspisu...
    100 zł

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.