PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Platforma Obywatelska przedstawiła swój program

Poniedziałek, 18 października 2010 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaPodczas konferencji prasowej w hotelu „Sabała” zakopiański Komitet Wyborczy Platformy Obywatelskiej poinformował o swoich planach w związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Z kandydowania na burmistrza Zakopanego ostatecznie zrezygnował poseł Andrzej Gut Mostowy. Natomiast PO poważnie rozważa poparcie kandydatury obecnie urzędującego burmistrza Janusza Majchra. Warunkiem jest uzgodnienie programów obu ugrupowań. PO chce mieć większy wpływ na sprawowanie władzy w mieście. Jeśli do 22 października nie dojdzie jednak do porozumienia, kandydatem Platformy będzie Marek Donatowicz.


Platforma Obywatelska wystawia swoich kandydatów do wyborów na wszystkich szczeblach samorządu. Liderami list do rady Miasta Zakopane są: Maciej Wojak, Maciej Rzankowski, Marek Donatowicz. Listy do rady Powiatu Tatrzańskiego otwierają Czesław Ślimak i Andrzej Gut-Kantek. Kandydatami do Sejmiku Wojewódzkiego są Franciszek-Bachleda Księdzularz i Regina Tokarz.

- Było wiele znaczących dla mnie środowisk, które uważały, że byłoby dobrze, żebym przejął stery w Zakopanem. Jednak jako poseł powinienem dokończyć swoją kadencję i pokazać, co zrobiłem. Zwłaszcza, że moje obowiązki w Warszawie są istotne również dla tego regionu. W tej sytuacji potwierdzam, że trwają rozmowy dotyczące wspólnego programu z ugrupowaniem burmistrza Janusza Majchra, aby zapewnić kontynuację rozpoczętych działań w Zakopanem – wyjaśniał swoją decyzję poseł Andrzej Gut Mostowy.

W programie PO znalazły się takie punkty jak: szybkie zakończenie opracowywania planu zagospodarowania przestrzennego, usprawnienie komunikacji w mieście i budowa obwodnicy, rozwiązanie problemu mieszkań socjalnych, budowa hali widowiskowo-sportowej, wdrożenie systemu sportowego szkolenia młodzieży, rozwiązanie problemu estetyki ul. Krupówki i nielegalnego handlu oraz poszerzenie oferty kulturalnej Zakopanego. Przedstawiono także program kandydatów do rady powiatu. Jego główne punkty to: organizacja transportu międzygminnego oraz bezpiecznych dróg rowerowych, aktywne działania na rzecz ochrony środowiska oraz usprawnienie pracy urzędu.

Zobacz w naszym sklepie:

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.