PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Luty 2011 12345678910111213141516171819202122232425262728 »

Zakopane

Wiadomości

Film o narciarstwie i wsparcie dla TOPR-u

Sobota, 19 lutego 2011 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaTOPR wspólnie z PZU przygotował nowy film z cyklu "Akademia Górska TOPR" zatytułowany "Narciarstwo", będący kompendium wiedzy dla wszystkich miłośników tego sportu, zwłaszcza jeśli chodzi o bezpieczenstwo na stoku. PZU przekazało także 900 tys. zł z funduszu prewencyjnego na działalność TOPR-u, przedłużając współpracę na kolejne trzy lata.


Oglądając ponad dwugodzinny film o narciarstwie dowiemy się miedzy innymi, jak bezpiecznie zachowywać się na stoku, by nie stanowić zagrożenia dla siebie i innych, jak przygotować się do sezonu oraz jak dobrać odpowiedni sprzęt. Poznamy także tajniki innych form narciarstwa, takich jak telemark, carving i narciarstwo wysokogórskie, a także zasady korzystania z tras na terenie TPN-u.

Film powstał przy wsparciu PZU i jest kolejnym odcinkiem nagranym po wyprodukowanym w 2010 r. "Burzach". Już planowana jest kolejna produkcja filmowa, tym razem poświęcona lawinom.

"Akademia Gorska TOPR" to jedno z wielu przedsięwzięć realizowanych przez TOPR wspólnie z PZU w ramach umowy o współpracy w zakresie bezpieczeństwa w górach, która trwa od 2006 r. PZU jako sponsor TOPR przekazał do tej pory organizacji prawie 3 mln zł. na zakup nowoczesnego sprzętu i ekwipunku ratowniczego, środków transportu, szkoleń oraz organizację akcji i projektów prewencyjnych.

18 lutego w siedzibie TOPR została podpisana kolejna umowa z PZU przedłużająca współprace o kolejne trzy lata, a Wojciech Pronobis - Dyrektor Zarządzający ds. Marketingu w Grupie PZU na ręce naczelnika TOPR Jana Krzysztofa oraz prezesa Zarządu TOPR Józefa Janczego przekazał symboliczny czek na kwotę 900 tys. zł. Środki te zostaną wykorzystane na zakup sprzętu ratowniczego, utrzymanie gotowości do działań ratowniczych oraz sprawności śmigłowca ratowniczego TOPR. Drugi ważny nurt współpracy to wspólne przedsięwzięcia prewencyjne, które mają wpłynąć na zmniejszenie liczby i skutków wypadków. Dlatego Wojciech Pronobis zadeklarował, że współpraca nie ograniczy się jedynie do tej kwoty, PZU będzie wspierać także różne edukacyjne inicjatywy i akcje TOPR-u związane z bezpieczeństwem w górach.

Film „Narciarstwo” został wydany na płytach DVD, dostępny jest także w internecie na stronie www.topr.pl w zakładce "Akademia Górska".

Zobacz w naszym sklepie:
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom IIISłownik biograficzny "Podhalanie" tom IIILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - łącznie ponad 350 osób znalazło się w najnowszym słowniku biograficznym "Podhalanie". Słownik...
    90 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Torebka filcowa IXTorebka filcowa IXTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.