PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Olimpiada młodych barmanów i konkurs gastronomiczny

Środa, 20 kwietnia 2011 r.
Autor: Bernadetta Zatłoka

Olimpiada młodych barmanów i konkurs gastronomicznyW zeszłym tygodniu uczniowie Prywatnego Technikum Hotelarskiego w Zakopanem brali udział w Olimpiadzie Młodych Barmanów w Pułtusku oraz w Konkursie gastronomicznym i wystawie gastronomicznej w Novym Smokovcu.


X Olimpiada Młodych Barmanów - Pułtusk - „Dom Polonii”

W dniach 8-10 kwietnia w Pułtusku odbyła się X Olimpiada Młodych Barmanów. W konkursie uczestniczyło 50 uczniów z różnych szkół z całej Polski. W Olimpiadzie brała również udział uczennica Prywatnego Technikum Hotelarskiego w Zakopanem, Karolina Drożdż. Aby zakwalifikować się do finału uczniowie odpowiadali pisemnie na pytania kwalifikacyjne, rozesłane do szkół. W Pułtusku, każdy uczestnik musiał przygotować drinka własnej kompozycji, a następnie drinka wylosowanego z listy standardowych napojów mieszanych. Karolina przygotowała short drinka o nazwie „Ducati”. Podczas przyrządzania napojów uczestnicy rozmawiali z jurorami po angielsku. Kolejną konkurencją na Olimpiadzie była konkurencja free pouringu, czyli intuicyjnego nalewania alkoholu, bez użycia miarek barmańskich. Uczennica Prywatnego Technikum Hotelarskiego zajęła 6 miejsce. Gratulujemy.

Wystawa i konkurs gastronomiczny - Novy Smokovec - Słowacja Hotel Atrium

13 kwietnia uczniowie Prywatnego Technikum Hotelarskiego w Zakopanem wzięli udział w Konkursie Gastronomicznym i Wystawie Gastronomicznej w Novym Smokovcu. Prywatny Hotelarz reprezentowały uczennice II klasy. Dziewczyny na wystawę przygotowały: kulki z koziego sera, bundz z suszonymi pomidorami w sosie miodowo-balsamicznym, babeczki Quiche Loranie oraz befsztyk tatarski z bazylią w rożkach. Natomiast podczas konkursu uczennica Sylwia Karpiel przygotowała „Polędwiczkę wieprzową w szynce westfalskiej na moskolu w otulinie sosu pieczarkowego z espumą brokułową”. Sylwia za swoje danie zdobyła II miejsce. Pozostali uczniowie, którzy przyjechali do Smokovca zwiedzali Grand Hotel. Konkurs w Novym Smokovcu to już 28 impreza (w tym roku szkolnym), w której brali udział uczniowie z Prywatnego Technikum Hotelarskiego.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Ogródek 2"Wisiorek "Ogródek 2"Wisiorek, z sukna, filcu i cekin. Średnica zawieszki 4,8 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł
  • Torebka filcowa VIIITorebka filcowa VIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Pasek ze sztucznego materiału...
    110 zł
  • Aniołek duży IVAniołek duży IVAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.