PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Olimpiada młodych barmanów i konkurs gastronomiczny

Środa, 20 kwietnia 2011 r.
Autor: Bernadetta Zatłoka

Olimpiada młodych barmanów i konkurs gastronomicznyW zeszłym tygodniu uczniowie Prywatnego Technikum Hotelarskiego w Zakopanem brali udział w Olimpiadzie Młodych Barmanów w Pułtusku oraz w Konkursie gastronomicznym i wystawie gastronomicznej w Novym Smokovcu.


X Olimpiada Młodych Barmanów - Pułtusk - „Dom Polonii”

W dniach 8-10 kwietnia w Pułtusku odbyła się X Olimpiada Młodych Barmanów. W konkursie uczestniczyło 50 uczniów z różnych szkół z całej Polski. W Olimpiadzie brała również udział uczennica Prywatnego Technikum Hotelarskiego w Zakopanem, Karolina Drożdż. Aby zakwalifikować się do finału uczniowie odpowiadali pisemnie na pytania kwalifikacyjne, rozesłane do szkół. W Pułtusku, każdy uczestnik musiał przygotować drinka własnej kompozycji, a następnie drinka wylosowanego z listy standardowych napojów mieszanych. Karolina przygotowała short drinka o nazwie „Ducati”. Podczas przyrządzania napojów uczestnicy rozmawiali z jurorami po angielsku. Kolejną konkurencją na Olimpiadzie była konkurencja free pouringu, czyli intuicyjnego nalewania alkoholu, bez użycia miarek barmańskich. Uczennica Prywatnego Technikum Hotelarskiego zajęła 6 miejsce. Gratulujemy.

Wystawa i konkurs gastronomiczny - Novy Smokovec - Słowacja Hotel Atrium

13 kwietnia uczniowie Prywatnego Technikum Hotelarskiego w Zakopanem wzięli udział w Konkursie Gastronomicznym i Wystawie Gastronomicznej w Novym Smokovcu. Prywatny Hotelarz reprezentowały uczennice II klasy. Dziewczyny na wystawę przygotowały: kulki z koziego sera, bundz z suszonymi pomidorami w sosie miodowo-balsamicznym, babeczki Quiche Loranie oraz befsztyk tatarski z bazylią w rożkach. Natomiast podczas konkursu uczennica Sylwia Karpiel przygotowała „Polędwiczkę wieprzową w szynce westfalskiej na moskolu w otulinie sosu pieczarkowego z espumą brokułową”. Sylwia za swoje danie zdobyła II miejsce. Pozostali uczniowie, którzy przyjechali do Smokovca zwiedzali Grand Hotel. Konkurs w Novym Smokovcu to już 28 impreza (w tym roku szkolnym), w której brali udział uczniowie z Prywatnego Technikum Hotelarskiego.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska XIVSpinka góralska XIVMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym z wizerunkiem Szarotki w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    290 zł
  • Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2" Obwód - 18,5 cm. Materiały: Agat, Koral, Szkło, Masa perłowa, Metal. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    60 zł
  • Korale folkowe IIKorale folkowe IIKorale folkowe wykonane z tybetu i żółtej włóczki. Zapinane na haczyk. Długość całości 72 cm.
    70 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.