PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2012 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Wiadomości

Dzień otwarty w Gimnazjum nr 1

Środa, 28 marca 2012 r.
Autor: Anna Przekupień

Dzień otwarty w Gimnazjum nr 123 marca uczniowie Gimnazjum nr 1 oddali swoją szkołę we władanie uczniom klas szóstych z zakopiańskich szkół podstawowych. Uczniowie ci stają przed trudnym wyborem szkoły gimnazjalnej. Gimnazjaliści z "Jedynki" oraz nauczyciele chcąc przekonać kandydatów do gimnazjum do swojej szkoły przygotowali bardzo bogaty program prezentujący jej możliwości edukacyjne.


Goście rozpoczęli swoją wizytę od spotkania w szkolnym kinie – jedynym na Podhalu i jednym z dwóch kin w Polsce. Tutaj zostali powitani przez pana dyrektora Mirosława Sperę i panią wicedyrektor Dagmarę Leśniak. Pan dyrektor króciutko opowiedział o atutach swojej szkoły, innowacyjnych działaniach, uczestnictwie szkoły w wielu ogólnopolskich projektach, sukcesach uczniów, szerokiej gamie zajęć pozalekcyjnych. Przedstawił bardzo mocne strony szkoły i zaprosił do obejrzenia 10 minutowego filmu (zrealizowanego przez ucznia - absolwenta naszej szkoły Tomka Bugajskiego) ilustrującego życie Gimnazjum nr 1.

Następnie poszczególne grupy wraz z przydzielonymi nauczycielami z naszej szkoły oraz uczniami rozpoczęły spacer po szkole. Spacer niezwykle ciekawy i zaskakujący. Nie było to zwykłe oglądanie sal lekcyjnych. Uczniowie klas szóstych zostali zaproszeni w poszczególnych salach do wzięcia udziału w demonstrowanych zajęciach. I tak rozwiązywali zagadki matematyczne z p. Renatą Nidecką i jej asystentem - praktykantem (absolwentem naszej szkoły) Michałem Przybyło oraz obserwowali jak mogą powstawać figury geometryczne, rozszczepiali światło w sali fizycznej z p. Marzeną Mateją i obserwowali zjawiska fiyczne, rozbierali „człowieka na części” oraz korzystali z tablicy multimedialnej interaktywnej pod czujnym okiem p. Justyny Wojtaś, uczestniczyli w zajęciach teatralnych Anny Sokołowskiej, wspinali się na ściance wspinaczkowej pod opieką p. Rafała Piskorskiego, zwiedzili strzelnicę i zobaczyli, czym zajmują się uczniowie z klas mundurowych pana Bogdana Chruściela, dowiedzieli się jak przebiegają zajęcia z edukacji dla bezpieczeństwa, wyjazdy na poligony do zaprzyjaźnionych jednostek wojskowych, zwiedzili szkolną świetlicę ze sklepikiem, która jest raczej kawiarnią i bardzo przytulnym miejscem oczekiwania na lekcje lub po. Zobaczyli szkolna bibliotekę z salą multimedialną oraz piękną aulę.

Na koniec wszyscy zostali zaproszeni do sali gimnastycznej, gdzie grupa naszej młodzieży oraz uczniów SP5 przedstawiła pokaz akrobatyki cyrku. Zajęcia te odbywają się w naszej szkole popołudniami w ramach zajęć dodatkowych, a prowadzi je pani Ewa Pręgowska. Pokaz był niezwykle efektowny i wzbudził aplauz. Po pokazie chętni mogli spróbować żonglowania lub spacerowania na piłce.

Taki sam program został zaprezentowany uczniom z SP3 i SP5, którzy przybyli na godz. 11.00.

Na pożegnanie wszyscy uczniowie otrzymali specjalne wydanie gazetki DNO…, zawierającej charakterystykę szkoły, nauczycieli i odpowiedź na pytanie Dlaczego warto wybrać GIMNAZJUM nr 1.

Dziękujemy Wam za przybycie i serdecznie zapraszamy. Szukajcie się na zdjęciach z Dnia Otwartego. Informacje o przebiegu rekrutacji oraz wszystkie dokumenty do pobrania znajdziecie w zakładce REKRUTACJA na szkolnej stronie internetowej szkoły  www.g1zakopane.szkolnastrona.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce IXGrafika Folk w ramce IXGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż" Obwód 43 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral o dwóch odcieniach czerwieni, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez...
    100 zł
  • Poduszka brązowaPoduszka brązowaPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 38 na 38 cm.
    100 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.