PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Dzień Języków Obcych

Piątek, 19 października 2012 r.
Autor: Agnieszka Jurczyńska-Kłosok

Dzień Języków Obcych6 września w Zespole Społecznych Szkół Ogólnokształcących STO w Zakopanempo raz kolejny odbył się Dzień Języków Obcych, w trakcie którego mogliśmy poznać kulturę Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Hiszpanii oraz Stanów Zjednoczonych.


Każda klasa przygotowała informacje na temat jednego z państw. Najpierw zapoznaliśmy się z kulturą krajów niemieckojęzycznych. Uczniowie, przygotowani przez panią Sylwię Kuźmę przekazywali wiadomości w formie prezentacji multimedialnych i opowieści. Skosztowaliśmy przepysznych czekoladowych ciast  i aromatycznych szwajcarskich serów. Oglądaliśmy także oryginalny bawarski damski strój ludowy.

W następnej kolejności zagłębiliśmy się w kulturę Hiszpanii. Uczniowie pod kierunkiem nauczycielki, pani Justyny Przekupień wykonali krótką scenkę w języku hiszpańskim. Mogliśmy usłyszeć i zobaczyć, jak wygląda powitanie i zapoznanie się. Drugą atrakcją był występ uczniów i pani Justyny, którzy tańczyli i śpiewali znany utwór Ritchiego Valensa pt. "La Bamba". Oczywiście wszystko odbywało się przy jednoczesnej degustacji pysznych hiszpańskich potraw.

Ostatnia prezentacja dotyczyła Stanów Zjednoczonych. Uczniowie, wspomagani przez panie Jolantę Podsiadłowską i Danutę Sochańską, zapoznali nas z niektórymi obyczajami panującymi za "wielką wodą" oraz poczęstowali nas pysznymi ciastami, które zostały przygotowane zgodnie z oryginalnymi recepturami.

Dzień Języków Obcych otwiera nas na inne kultury, dając możliwość przyjrzenia się obyczajom i tradycjom ludzi z całego świata.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IMagnes Folk na lodówkę IMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na płycie DVD...
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.