PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Dzień Języków Obcych

Piątek, 19 października 2012 r.
Autor: Agnieszka Jurczyńska-Kłosok

Dzień Języków Obcych6 września w Zespole Społecznych Szkół Ogólnokształcących STO w Zakopanempo raz kolejny odbył się Dzień Języków Obcych, w trakcie którego mogliśmy poznać kulturę Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Hiszpanii oraz Stanów Zjednoczonych.


Każda klasa przygotowała informacje na temat jednego z państw. Najpierw zapoznaliśmy się z kulturą krajów niemieckojęzycznych. Uczniowie, przygotowani przez panią Sylwię Kuźmę przekazywali wiadomości w formie prezentacji multimedialnych i opowieści. Skosztowaliśmy przepysznych czekoladowych ciast  i aromatycznych szwajcarskich serów. Oglądaliśmy także oryginalny bawarski damski strój ludowy.

W następnej kolejności zagłębiliśmy się w kulturę Hiszpanii. Uczniowie pod kierunkiem nauczycielki, pani Justyny Przekupień wykonali krótką scenkę w języku hiszpańskim. Mogliśmy usłyszeć i zobaczyć, jak wygląda powitanie i zapoznanie się. Drugą atrakcją był występ uczniów i pani Justyny, którzy tańczyli i śpiewali znany utwór Ritchiego Valensa pt. "La Bamba". Oczywiście wszystko odbywało się przy jednoczesnej degustacji pysznych hiszpańskich potraw.

Ostatnia prezentacja dotyczyła Stanów Zjednoczonych. Uczniowie, wspomagani przez panie Jolantę Podsiadłowską i Danutę Sochańską, zapoznali nas z niektórymi obyczajami panującymi za "wielką wodą" oraz poczęstowali nas pysznymi ciastami, które zostały przygotowane zgodnie z oryginalnymi recepturami.

Dzień Języków Obcych otwiera nas na inne kultury, dając możliwość przyjrzenia się obyczajom i tradycjom ludzi z całego świata.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Obraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł
  • „Gwołtu, co sie nie robi”„Gwołtu, co sie nie robi”Płyta DVD zawiera spektakl „Gwołtu, co sie nie robi” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 2 godz. 3 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. J...
    30 zł
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom IISłownik biograficzny "Podhalanie" tom IILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie II Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.