PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Spektakl „down_us”

Poniedziałek, 22 października 2012 r.
Autor: Zofia Michniak

Spektakl „down_us”Spektakl „down_us” 25 listopada godz. 18:30 Zakopiańskie Centrum Edukacji. Wstęp wolny. „d o w n_u s” to sztuka przygotowywana przez „Sztukę na wynos”, scenarzystę Bogdana Graczyka oraz Stowarzyszenie GRAAL. „d o w n_u s” to synonim sytuacji, która spada na nas jak grom z jasnego nieba i… poraża, a w następstwie „zabija” lub umacnia. Moim downusem było niepełnosprawne dziecko, Twoim może być zupełnie inna nieprzewidziana sytuacja jak choroba, zdrada, śmierć bliskiej osoby. – mówi Magdalena Chaszczyńska, Prezes Stowarzyszenia GRAAL - W każdej nieoczekiwanej "niespodziance" losu zawiera się ostateczna prawda o nas: naszym sumieniu, wrażliwości, odporności i człowieczeństwie. W chwili gdy trzeba zakopać stare marzenia warto zastanowić się nad nowym pakietem.


Warsztaty 26 listopada dla dzieci godz. 9:00 -10:30 dla dorosłych godz 12:00 - 18:00 Zakopiańskie Centrum Edukacji wstęp wolny

Uczestnicy – osoby pracujące z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym Cele:
• przekazanie jego uczestnikom umiejętności rozmawiania z dziećmi o trudnych tematach, w tym w sposób szczególny o inności, odmienności, wykluczeniu.
• ukazanie uczestnikom znaczenia rozmowy, jako narzędzia wychowawczego tak w sensie indywidualnym jak i społecznym (rozwój umiejętności komunikowania się);
• skonfrontowanie jego uczestników z drażliwym tematem odmienności ze względu na defekt mentalny lub fizyczny, sprawdzenie własnych ograniczeń i stereotypów. Wymiar czasowy warsztatów: 6 godzin zegarowych

Prowadzący: 2 acting coachów – Dariusz Starczewski i Anka Graczyk

Prowadzący warsztaty

Dariusz Starczewski – aktor teatralny i filmowy (współtworzył Grupę Rafała Kmity, współpracuje z Teatrem Bagatela, Teatrem Nowym w Krakowie, Teatrem Stu w Krakowie), wykładowca w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie, nauczyciel w studiu aktorskim LART w Krakowie; acting coach pracujący metodami: Lee Strasberga, improwizacji Stelli Adler; od 2010 roku współpracuje ze Stowarzyszeniem GRAAL prowadząc zajęcia integracyjne osób pełnosprawnych oraz niepełnosprawnych w ramach programu kreatywnego rozwoju osobowości.

Anka Graczyk – absolwentka wiedeńskiej szkoły aktorskiej Max Reinhardt Seminar; aktorka teatralna i filmowa pracująca zarówno w Polsce jak i w Niemczech; absolwentka licznych warsztatów rozwojowych w Berlinie, Włoszech, Los Angeles; trenerka biznesowa, dyrektor programowy ds. szkoleń; współpracuje ze stowarzyszeniem GRAAL, opracowując i realizując programy warsztatowe.

Warsztaty dla dzieci (poniedziałek) 26 listopada 9:00 - 10:30 Zakopiańskie Centrum Edukacji

Warsztaty up_and_down Uczestnicy – dzieci w wieku wczesnoszkolnym

Cel – uwrażliwienie najmłodszych członków naszego społeczeństwa na zagadnienia związane z innością i wykluczeniem Metoda - Ze względu na trudność podejmowanego tematu inności i wykluczenia istotne znaczenie ma tutaj praca z zastosowaniem technik artystycznych, ukazanie sztuki jako jednego z obszarów inności , a przez to przeniesienie pozytywnego wartościowania na odmienność. Wymiar czasowy warsztatów: 90 minut

Prowadzący: 2 acting coachów – Dariusz Starczewski i Anka Graczyk

Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska VSpinka góralska VMetalowa spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z kistkami) 13,5 cm.
    130 zł
  • Naszyjnik "Agatka"Naszyjnik "Agatka"Naszyjnik z pięknych fasetowanych kul agatu /średnica 1 cm./. Obwód 52 cm. Rurki  i kulki z metalu antyalergicznego. Zapięcie posrebrzane.
    75 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na płycie DVD...
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.