PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

PEC Geotermia Podhalańska S.A. laureatem Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP

Sobota, 8 czerwca 2013 r.
Autor: AKS

fot. EC Geotermia Podhalańska S.A.5 czerwca podczas Gali XI edycji Nagrody Gospodarczej Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej osobiście wręczył Nagrodę Gospodarczą dla PEC Geotermia Podhalańska S.A. Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP jest najbardziej prestiżowym wyróżnieniem gospodarczym w Polsce, nazywana przez wiele mediów „Polskim Gospodarczym Noblem”.


Powodami jej wysokiej pozycji są przede wszystkim:
• prestiż Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, jako osoby przyznającej
• fakt, że kandydaci do nagrody zgłaszani byli przez najpoważniejsze organizacje gospodarcze i organizatorów najbardziej prestiżowych nagród przyznawanych w Polsce (kandydaci nie mogli zgłaszać się sami).
• mała ilość przyznawanych nagród
• jasne, czytelne i ostre kryteria przyznawania nagród, obejmujące całokształt działalności kandydatów od wyników ekonomicznych po ochronę środowiska. • godna oprawa uroczystości wręczenia nagród, organizowana przez Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Podstawowymi celami przyznawania Nagród Gospodarczych Prezydenta RP są: • podziękowanie i uhonorowanie firm i zespołów naukowych, wnoszących ogromny wkład w rozwój gospodarczy kraju.
• budowanie prestiżu i pozytywnego obrazu polskiej gospodarki
• tworzenie pozytywnej atmosfery wokół przedsiębiorców i ich firm, które odnoszą sukcesy na polskim i zagranicznych rynkach, tworzą nowe miejsca pracy, stosują zasady szeroko pojętej etyki w biznesie.
• promowanie pozytywnych wzorców i zachowań na rynku
• upowszechnianie metod osiągania sukcesu w gospodarce.

Do XI Edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP zostało wytypowanych prawie 100 najlepszych firm i instytutów naukowo-badawczych przez 16 urzędów marszałkowskich oraz 37 instytucji zgłaszających z całej Polski, m.in.: instytucje biznesowe, fundacje, stowarzyszenia oraz przez redakcje znanych czasopism branżowych. Kapituła działająca pod przewodnictwem dr. Wiesława Rozłuckiego składająca się z 21 członków: profesorów, ekonomistów i dziennikarzy dokonała nominacji do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP na posiedzeniu Kapituły w Pałacu Prezydenckim 24 maja 2013 roku. 5 czerwca 2013 roku, w nowym Centrum Konferencyjno-Kongresowym MTP w Poznaniu, odbyła się Gala XI edycji Nagrody Gospodarczej, podczas której Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej osobiście wręczył wybranym przez siebie spośród Nominowanych firm statuetki dla zwycięzców. Oprócz PEC Geotermia Podhalańska S.A. nagrodę otrzymały: 1. Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A. 2. KGHM Polska Miedź S.A. 3. Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A. Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP przyznawana jest najlepszym polskim przedsiębiorstwom oraz instytutom badawczym. Jest to nagroda honorowa. Laureaci otrzymują z rąk Prezydenta RP dyplom i statuetkę z brązu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Flakon szklany IVFlakon szklany IVOkrągły falkon szklany z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 13,5 cm, średnica 18 cm (średnica podstawy 13,5 cm)
    130 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XMagnes Folk na lodówkę XMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Wisiorek "Ogródek 2"Wisiorek "Ogródek 2"Wisiorek, z sukna, filcu i cekin. Średnica zawieszki 4,8 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.