PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

IX Rajd Szlakiem Jana Kasprowicza

Czwartek, 19 czerwca 2014 r.
Autor: Piotr Kyc

IX Rajd Szlakiem Jana KasprowiczaPo raz dziewiąty Szkoła Podstawowa nr 9 w Zakopanem i Stowarzyszenie Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza zorganizowały Rajd Szlakiem Jana Kasprowicza . Jest to impreza turystyczna przebiegająca po jednym z najpiękniejszych widokowo szlaków turystycznych w Polsce. Tradycyjnie rajd jest organizowany w środę przed świętem Bożego Ciała. Biorą w nim udział szkoły podstawowe i gimnazja z terenu Powiatu Tatrzańskiego. W tym roku udział wzięło 80 uczestników z ośmiu szkół. Na trasie były trzy konkursy wiedzy oraz jeden konkurs czytania wierszy Jana Kasprowicza. Pogoda była kapitalna na dłuższą wędrówkę. Słonecznie ale chłodno. Na mecie , po podliczeniu ilości punktów okazało się, że konieczna była dogrywka pomiędzy zakopiańskimi szkołami podstawowymi - SP nr 2 i SP nr 9.


Wyniki IX Rajdu Szlakiem Jana Kasprowicza

Szkoły podstawowe:

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Kasprowicza w Zakopanem - mgr Anna Guguła

II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bronisława Czecha w Zakopanem - mgr Elżbieta Gawron

III miejsce -Szkoła Podstawowa w Zespole Szkól im. Legionów Polskich w Poroninie - mgr Maria Śliwińska

IV miejsce - Szkoła Podstawowa w Nowem Bystrem - mgr Paweł Garbacz

Szkoły gimnazjalne:

I miejsce - Gimnazjum w Zespole Szkół Prywatnych Janiny Gościej "Betlejem" w Zakopanem - mgr Janina Kasprzycka

II miejsce - Gimnazjum w Nowem Bystrem - mgr Sabina Nosal

III miejsce -Gimnazjum w Zespole Szkól im. Legionów Polskich w Poroninie - mgr Jacek Kuć

IV miejsce - Gimnazjum nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Zakopanem - mgr Małgorzata Szpot

Nagrody ufundował organizator - Szkoła Podstawowa nr 9 im.Jana Kasprowicza w Zakopanem. 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom wraz z opiekunami za wspólną wycieczkę. Gratulujemy zwycięzcom. Zapraszamy w roku 2015 na Jubileuszowy X Rajd Szlakiem Jana Kasprowicza, który odbędzie się tradycyjnie w środę przed Bożym Ciałem. 

Organizatorzy dziękują  pracownikom Muzeum Jana Kasprowicza , nauczycielom szkoły na Harendzie oraz mamom z Rady Rodziców za pomoc przy organizacji imprezy. 

Wycieczka szlakiem Jana Kasprowicza, to ciekawa propozycja  spędzenia czasu dla aktywnego turysty.  Jest to szlak znaczony na żółto, o małym stopniu trudności ale o dużych walorach widokowych. Początek szlaku znajduje się przy górnej stacji kolejki linowej na Gubałówce. Można także rozpocząć wycieczkę przy Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie. Szlak jest atrakcyjny tak dla piechura jaki rowerzysty ( niekoniecznie „górskiego”) . Zapraszamy na wycieczkę!    

Zobacz w naszym sklepie:
  • SAGA - Trebunie TutkiSAGA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Stanisław Trebunia-Tutka , Henryk Trebunia-Tutka...
    25 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IVMagnes Folk na lodówkę IVMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Naszyjnik "Miłość uskrzydla"Naszyjnik "Miłość uskrzydla"Naszyjnik "Miłość uskrzydla" Obwód 64 cm. Materiały: Sukno, Cekiny, Koraliki. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.