PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Grudzień 2014 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Wiadomości

„NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ – JUŻ WIEM”

Czwartek, 4 grudnia 2014 r.
Autor: Piotr Kyc

„NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ – JUŻ WIEM”W ostatnim tygodniu, w zakopiańskich szkołach przeprowadzono szkolenia dla uczniów pod nazwą: „NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ – JUŻ WIEM”. Spotkania z dziećmi i młodzieżą odbywały się w ramach Kampanii Świadomościowej „Mr. Blup – Nie oceniaj, poznaj by zrozumieć”. Instruktorzy Joanna Wójcicka i Magdalena Kuckowicz przeprowadzali zajęcia teoretyczne, oraz praktyczne mające na celu uświadomienie uczniom problemów osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach, oraz wskazanie zasad i sposobów pomocnych im w codziennych sytuacjach.


Szkolenia były zakończone zdobyciem przez uczniów specjalnego certyfikatu oraz pamiątkowej odznaki.

 

Spotkania odbyły się w  SP nr 9 im. Jana Kasprowicza ( na zdjęciu) , SP nr 5 im. Janusza Korczaka, Gimnazjum nr 3 na  Janosówce, SP nr  4 im. Marsz. Józefa Piłsudskiego, na Janosówce, SP  nr 7 im. Kornela Makuszyńskiego na Cyrhli, SP nr 2 im. Bronisława Czecha,  SP nr 1 im. Heleny Marusarzówny,  SP nr 3 im. Gen. Mariusza Zaruskiego,  Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2.

 

Organizatorem szkolenia zakopiańskich dzieci był asystent Burmistrza Miasta Zakopane ds. Osób Niepełnosprawnych Jakub Sikorski.  

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”„Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”Płyta DVD zawiera widowisko „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu” (2 godz. 23 min.) zarejestrowane podczas premiery w 2011 roku w Zakopanem, w kinie Sokół (AKT I i IV)...
    35 zł
  • Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza" Obwód 47 cm. Materiały: Turkus (duże owale i kule), Stare szkło weneckie, Piryt, Hematyt, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    175 zł
  • Torebka filcowa XIIITorebka filcowa XIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.