PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Grudzień 2014 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Wiadomości

25-lecie Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Zakopanem

Wtorek, 23 grudnia 2014 r.
Autor: Agnieszka Jurczyńska-Kłosok

25-lecie Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w ZakopanemSpołeczne Liceum Ogólnokształcące wchodzące razem ze Społecznym Gimnazjum w skład zakopiańskiego Zespołu Społecznych Szkół Ogólnokształcących STO obchodzi w tym roku jubileusz 25-lecia istnienia. Z tego względu tegoroczne statutowe święto Społecznego Towarzystwa Oświatowego, które odbyło się 18 grudnia 2014 r. w Teatrze Witkacego, obchodzono bardzo uroczyście. Czwartkowe spotkanie, w którym uczestniczyli członkowie Zarządu Samodzielnego Koła Terenowego nr 67 STO w Zakopanem, dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice, uczniowie i liczne grono przyjaciół otworzyli Maciej Florek (kl. III SLO) i Katarzyna Kostańczuk, którzy wykonali etiudę taneczną.


Następnie dwoje uczniów: Natalia Gąsienica z kl. I SG i Jan Władyka z kl. II SLO przybliżyło genezę utworzonego w roku 1987 Społecznego Towarzystwa Oświatowego, organizacji o charakterze non-profit, działającej społecznie i prowadzącej szkoły w całej Polsce od 25 lat. Zaproszona przez konferansjerów na scenę prezes SKT nr 67 STO i wiceburmistrz Zakopanego – pani mgr Agnieszka Nowak-Gąsienica uhonorowała Nagrodą Zarządu pracowniczki szkoły: panią dyrektor – mgr Barbarę Wilczyńską, panią wicedyrektor – mgr Beatę Stramkę, panią dr Agnieszkę Jurczyńską-Kłosok i panią lic. Adelinę Krzeptowską.

Po zakończeniu pierwszej części spotkania wszyscy goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, przygotowany przez Zarząd SKT nr 67 oraz rodziców dzieci uczących się w naszej szkole.

Część drugą wypełniło przedstawienie, które wyreżyserował znakomity pedagog i aktor Teatru Witkacego – pan mgr Andrzej Bienias. W tej humorystycznej sztuce, prezentującej absurdalną wizję rzeczywistości świetnie odnaleźli się nasi uczniowie. Być może niektórych z nich będziemy mogli w przyszłości podziwiać na deskach teatrów polskich i zagranicznych, czego im z całego serca życzymy! Specjalne podziękowania panu Andrzejowi złożyła w imieniu uczniów, nauczycieli i rodziców pani dyrektor mgr Barbara Wilczyńska, ofiarowując mu rzeźbę przedstawiającą anioła, którą wykonała uczennica kl. I SLO – Kalina Gąsienica-Bednarz.

Na zakończenie spotkania obdarowano wszystkich nauczycieli prezentami. Były to bombki, które przygotowali uczniowie naszego gimnazjum podczas zajęć artystycznych prowadzonych przez panią mgr Lidię Rosińską-Podleśny.

Zobacz w naszym sklepie:
  • KamizelkaKamizelkaKamizelka dla małego dziecka (4-5 letnie) z cienkiego sukna, z haftowanymi motywami ludowymi, w kolorze kremowym. Długość ok. 33 cm. Szerokość ok. 31 cm.
    80 zł
  • Grafika Folk w ramce IIIGrafika Folk w ramce IIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.