PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

X Rajd Szlakiem Jana Kasprowicza

Czwartek, 4 czerwca 2015 r.
Autor: Piotr Kyc

X Rajd Szlakiem Jana KasprowiczaPo raz dziesiąty Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Kasprowicza i Stowarzyszenie Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza zorganizowały Rajd Szlakiem Jana Kasprowicza. Jest to znaczony na żółto, wspaniały widokowo szlak turystyczny prowadzący z Gubałówki do centrum Zakopanego na Antałówkę, Parałówkę i Ugorami schodzący na Harendę z której, po zwiedzeniu Muzeum Jana Kasprowicza wspina się na Rafaczówki i przez Furmanową prowadzi na Gubałówkę do punktu wyjścia. Na trasie X Rajdu zorganizowano były trzy konkursy wiedzy oraz jeden konkurs czytania i recytacji poezji Jana Kasprowicza. Zgłosiło się 8 dziesięcioosobowych drużyn ze szkół podstawowych i gimnazjów. Pogoda była słoneczna. Po podliczeniu ilości punktów okazało się, że konieczna była dogrywka o I miejsce pomiędzy SP nr 4 i SP nr 9.


Wyniki :

Szkoły podstawowe:

 

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zakopanem -  Paulina Zwijacz      

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Kasprowicza w Zakopanem - mgr Anna Guguła

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bronisława Czecha w Zakopanem - mgr Elżbieta Gawron

IV miejsce - Szkoła Podstawowa w Nowem Bystrem - mgr Radosław Radosz 

 

Szkoły gimnazjalne:

 

I miejsce - Gimnazjum w Zespole Szkół Prywatnych Janiny Gościej "Betlejem" w Zakopanem - mgr Janina Kasprzycka

II miejsce - Gimnazjum nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Zakopanem - mgr Jacek Bogdanowicz

III miejsce -Gimnazjum w Zespole Szkól im. Legionów Polskich w Poroninie - mgr Maria Śliwińska

IV miejsce - Gimnazjum w Nowem Bystrem - mgr Paweł Garbacz

Nagrody ufundował organizator - Szkoła Podstawowa nr 9 im.Jana Kasprowicza w Zakopanem. 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom wraz z opiekunami za wspólną wycieczkę. Gratulujemy zwycięzcom. Zapraszamy w roku 2016 na XI Rajd Szlakiem Jana Kasprowicza, który odbędzie się tradycyjnie w środę przed Bożym Ciałem. 

Dziękuję  pracownikom Muzeum Jana Kasprowicza - Małgorzacie Karpiel i Halinie Sierant-Ripper, oraz nauczycielom naszej szkoły - Bożenie Furtak, Annie Gugule, Alicji Stawiarskiej , Małgorzacie Behounek i Hannie Kardaś – Wicher  oraz Aleksandrze Juszczak  za pomoc przy organizacji imprezy. Dziękuję Prezesowi spółki Harenda Wyciągi S.Z.O.O Wojciechowi Strączkowi za udostępnienie wyciągu krzesełkowego  uczestnikom imprezy.

 

Zobacz w naszym sklepie:
  • Podkładki korkowe FolkPodkładki korkowe FolkPodkładki korkowe pod kubki z autorskim wzorem w stylu folk, zainspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Czarno - biały design z pewnością...
    25 zł
  • Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2" Obwód - 18,5 cm. Materiały: Agat, Koral, Szkło, Masa perłowa, Metal. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    60 zł
  • Falkon szklany IIFalkon szklany IIFalkon szklany w postaci cylindra z lekko wklęsłymi ścianami, z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 35 cm, średnica 14 cm.
    130 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.